ترفندهای آسان برای جلوگیری از سیاه‌شدن موز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

موز که اغلب هنگام خرید کال و نارس به نظر می‌آید، مدت کوتاهی پس از آن، پوستش کم کم سیاه می‌شود و پیش از مصرف خراب شده و باید دور ریخته شود، اما ترفندهای آسانی وجود دارد که به شما کمک می‌کند از این میوه به مدت بیشتری نگهداری کنید.

بر اساس گزارش tips-and-tricks ترفندهایی برای جلوگیری از قهوه‌ای شدن موز وجود دارد، این میوه که در طول یک روز کاملا سبز به نظر می‌رسد، لحظه دیگر ناگهان با یک دسته موز نارس و قهوه‌ای مواجه می‌شوید. 6 نکته را برای تازه نگه داشتن این میوه زرد با شما به اشتراک می‌گذاریم.

1.موزهای خود را آویزان کنید، این میوه از لحظه برداشت از درخت شروع به رسیدن می‌کند و ساقه شروع به آزاد کردن گاز اتیلن می‌کند. با این حال، وقتی میوه را آویزان می‌کنید، رسیدن آن کند می‌شود. علاوه بر این، از سیاه شدن موزهای خود در ظرفشویی یا ظرف میوه جلوگیری خواهید کرد.

2.موز سبز بخرید اگر در سوپرمارکت هستید و میان انتخاب موز سبز و زرد مردد هستید و ترجیح می‌دهید گزینه دوم را انتخاب کنید چون خوشمزه‌تر به نظر می‌رسد، اما باید بدانید که نوع سبز بهتر است. به این ترتیب، بعد از کمی رسیده شدن، برای خوردن آماده خواهند بود.

3.ساقه را در فویل پلاستیکی بپیچید اتیلن را به یاد می‌آورید؟ گازی که ساقه می‌دهد، راهی برای جلوگیری از سرعت بخشیدن به روند رسیدن وجود دارد! شما به سادگی ساقه را در مقداری فویل پلاستیکی یا ورق قلع می‌پیچید. بهتر است این کار را برای هر موز جداگانه انجام دهید.

4.موزهای رسیده را در یخچال قرار دهید. شما احتمالاً قبلاً چنین کاری نکرده‌اید اما باید بدانید که نگه داشتن موزهای رسیده و زرد در یخچال می‌تواند طول عمر میوه را افزایش دهد. با این حال، ایده خوبی نیست که این کار را با موز سبز انجام دهید.

5.موزهای خود را فریز کنید راه دیگر برای خوب نگه داشتن موز، انجماد آن است! اما نکته این است که وقتی رسیده می‌شوند این کار را انجام دهید. در واقع میوه کامل را با پوست و همه چیز در آنجا قرار ندهید و مطمئن شوید که حداقل پوست موزها را بگیرید. می‌توانید میوه منجمد را بعداً در آشپزی و تهیه غذا استفاده کنید.

6.یک جعبه مخصوص نگهداری موز بخرید! بدون شک در چنین شرایطی قرار داشته‌اید: برای کار خود یک موز برده‌اید، اما تا وقتی به محل کار خود می‌رسید، همه چیز قهوه‌ای شده است. اینجاست که یک جعبه موز خیلی کارآیی خواهد داشت و باعث می‌شود کیف شما از قهوه‌ای و کبود شدن حفظ شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید