فوری

پخش زنده

بیت‌کوین برای نخستین‌بار سقف  53هزار دلار را لمس کرد!

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

رمز ارز بیت‌کوین در ادامه سیر صعودی بهای خود برای نخستین‌بار به سقف 53 هزار دلار رسید. به‌نظر تاد گوردون بنیانگذار تارنمای «تریدینگ آنالایز دات کوم» و یکی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین، ادامه روند صعودی، ناشی از ورود پیاپی شرکت‌ها و سازمان‌ها به بازار است تا حدی که هیچ عاملی نمی‌تواند مانع صعود بیت‌کوین شود.

او به شبکه سی‌ان‌بی‌سی گفت: «با یک تحلیل تکنیکی ساده، اولین مقاومتی که رمز ارز بیت‌کوین با آن روبرو خواهد شد در سطح 170هزار دلار برآورد می‌شود.»

گوردون، ارزش بازار بیت‌کوین را که هم‌اکنون 1 تریلیون دلار است با طلا با ارزش بازاری 10.5 تریلیون دلار، مقایسه کرده و افزود که فضای بیشتری برای صعود ارزش این رمز ارز وجود دارد.

او سیر صعودی بهای بیت‌کوین طی یک ماه گذشته را با کاهش 3 درصدی طلا مرتبط دانست، در حالی که کوینت تاترو رئیس شرکت مالی «گول فاینشنال»، با آن مخالفت کرده و علی‌رغم ضعف بازار طلا، همچنان به آن پایبند است.

تاترو طی همان مصاحبه گفت: «طلا از سال 2019 تا 2020 از 1100 دلار به ازای هر اونس به 1900 دلار افزایش یافت و طبیعی است که تا حدودی با روند سودآوری روبرو شود که با توجه به سیرصعودی بلند مدت، فرصتی مناسب برای خرید است.»

بیت‌کوین به ارزش یک میلیون دلار

به‌گفته یکی از دست‌اندرکاران، بهای بیت‌کوین می‌تواند در بلند مدت به عنوان ارز ذخیره جهان به 1 میلیون دلار برسد. آنتونی پومبلیانو بنیانگذار دارایی‌های دیجیتال شرکت «مورگان کریک» گفت که بهای بیت‌کوین می‌تواند تا پایان دهه به 500 هزاردلار برسد. او بدون ارائه جدول زمانی افزود که این رمز ارز در نهایت می‌تواند به ۱ میلیون دلار هم برسد.

بیت‌کوین اندکی بهتر از پول نقد است

ایلون ماسک مدیر اجرایی تسلا گفت که داشتن بیت‌کوین فقط کمی بهتر از داشتن پول نقد معمولی است، اما این تفاوت جزئی باعث می‌شود که دارایی بهتری باشد.

ماسک در توئیتی گفت: «اما وقتی یک ارز، نرخ بهره واقعی منفی دارد، فقط یک احمق به دنبال جایگزین نمی‌گردد» ماسک افزود: «بیت‌کوین تقریباً مانند پول نقد است. شاه بیت اصلی تقریباً همین است.»

به‌گزارش رویترز، ماسک همچنین از اقدام تسلا برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین دفاع کرد و گفت: تفاوت پول نقد باعث شد ماجراجویی مناسبی برای شرکت موجود درشاخص «استاندارداند بورز 500» برای دستیابی به این رمزارز ایجاد گردد.

این باور وجود دارد که بیت‌کوین سرانجام به عنوان ارز ذخیره جهانی قلمداد خواهد شد و بهای آن بسیار بیشتر از ارزش طلا خواهد بود.

تبلیغات

برگزیده های کاربران