وزارت بهداشت سعودی: یک دوز واکسن برای بهبودیافتگان از کرونا کافی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت بهداشت سعودی پنج‌شنبه 18 فوریه اعلام کرد که یک دوز واکسن برای کسانی که قبلاً به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، کافی است که این دوز، شش ماه پس از بهبودی به آنها داده خواهد شد.

وزارت بهداشت سعودی در توییتی نوشت: «کمیته ملی بیماری‌های عفونی، یک دوز را برای کسانی که قبلاً به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، تصویب کرده که 6 ماه بعد از بهبودی داده خواهد شد. این دوز، نقش تقویت کننده ایمنی طبیعی بدن را ایفا می‌کند که در طول ابتلا به وجود آمده و وضعیت سلامتی در نرم‌افزار «توکلنا» در طی شش ماه پس از بهبود، ثبت خواهد شد.

Advertisement

این وزارتخانه از راه‌اندازی مرحله دوم واکسیناسیون علیه کووید 19 در تمام مناطق سعودی خبر داد که با توجه به قشرها در معرض ابتلا، کسانی که مایل به استفاده از واکسن هستند، می‌توانند از محل مراکز واکسیناسیون مطلع شده و از طریق اپلیکیشن «سلامتی من» وقت بگیرند.

دکتر توفیق الربیعه وزیر بهداشت سعودی پنج‌شنبه 18 فوریه، آغاز واکسیناسیون در پادشاهی سعودی را اعلام کرد و در توئیت خود نوشت: «ما روند واکسیناسیون را در تمام مناطق سعودی آغاز کردیم. من از همه دعوت می‌کنم در نرم‌افزار «سلامتی من» برای دریافت واکسن ثبت نام کنند. در این مرحله، اولویت با کسانی است که ابتدا با توجه به گروه‌بندی واکسیناسیون، ثبت نام می‌کنند.

وزیر بهداشت سعودی دو روز پیش فاش کرد که محموله جدید واکسن کرونا پس از بروز اختلال به دلیل بروز شرایط بیرون از کنترل، وارد سعودی شد.

او همچنین از همه خواست برای گرفتن واکسن از طریق اپلیکیشن «سلامتی من» ثبت نام کنند.

این در حالی است که سازمان غذا و داروی سعودی پنج‌شنبه 18 فوریه استفاده از واکسن شرکت انگلیسی «آسترازنیکا» علیه کووید 19 را مجاز دانست که توسط این شرکت و با همکاری دانشگاه آکسفورد ساخته شده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم