دختر صدام حسین: او هنگام دستگیری تحت تأثیر مرفین بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بخش چهارم از مجموعه مصاحبه‌های اختصاصی العربیه با رغد دختر صدام حسین، بسیاری از خاطرات او از لحظه دستگیری و محاکمه پدرش را فاش ساخت.

رغد به العربیه گفت: «من هرگز فکر نمی‌کردم پدرم توسط سربازان آمریکایی دستگیر شود.»

به‌گفته زغد، پدرش در آن لحظه در پناهگاه و تحت تأثیر مرفین بود. او افزود: از حرکت کند و رفتار کاملاً معلوم بود که تحت تأثیر مرفین بود.

رغد افزود: «آن‌ها می‌خواستند همه افراد حاکمیت را بترسانند و به همه بفهمانند که مخالفان، چنین سرنوشتی خواهند داشت. صحنه دردناکی بود که با مشاهده آن بسیار آزرده خاطر شدم.»

رغد صدام حسین همچنین تأکید کرد که از ابتدای اشغال عراق، صدام حسین فکر نمی‌کرد که باید کشور را ترک کند. او با نفی وجود هر گونه میانجیگری نزد مقامات برای آزادی پدرش گفت: «ما افتخار می‌کنیم که او چنین پایانی یافت».

رغد در پاسخ به پرسشی پیرامون تشکیل تیم وکلا برای دفاع از پدرش تأکید کرد: «همه وکلا چه عراقی و چه خارجی، داوطلبانه این کار را کردند.»

او افزود که حکم دادگاه از پیش صادر شده و آنها می‌خواستند دادگاهی فرمالیته برگزار شود. این دادگاه غیرقانونی بود که از سوی قوای اشغالگر برپا شد.

رغد صدام حسین گفت که دشوارترین مرحله در دادگاه پدرش، مرحله پایانی بود که «به‌هیچ وجه آسان نبود، اگرچه انتظار آن می‌رفت.» او فاش کرد که تا امروز صحنه اعدام را ندیده ‌است.

شایان ذکر است که دختر رئیس‌جمهوری پیشین عراق در قسمت‌های قبلی مصاحبه، جزئیات زیادی را دربارهٔ دوران حکومت صدام بر عراق و تصمیم‌های آن برهه، فاش کرد.

او همچنین ابعاد خانوادگی شخصی زندگی خود در کنار مردی را بیان کرد که با سیاست مشت آهنین، سال‌ها بر عراق حکم راند.

گفتنی است که مجموعه قسمت‌های مصاحبه اختصاصی با رغد صدام حسین از شبکه‌های العربیه، الحدث و شاهدVIP پخش می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید