.
.
.

خطاب عضو پارلمان افغانستان به روسیه: دست از حمایت تروریزم بردارید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مریم سما عضو پارلمان افغانستان در واکنش به اظهارات تازه ضمیر کابلوف‌ نماینده‌ ویژه‌ روسیه در امور افغانستان گفت، دست از حمایت «تروریزم» بردارید که دامن خودت را هم خواهد گرفت.

سما در توییتی نوشت: «همسایه محترم بهتر است نسخه‌یی برای صلح و کشورمان نپیچی و دست از حمایت تروریزم هم برداری که دامن خودت را هم خواهد گرفت! نماینده خاص روسیه برای افغانستان کابلوف می‌گوید که راه حل نهایی افغانستان ایجاد دولت انتقالی ست. روسیه و هر کشور دیگر حق نسخه پیچیدن برای حل مسایل ما را ندارند».

سما در ادامه نوشت: «تا حال بارها از دخالت در امور کشورمان و حمایت تروریستان از جمله طالبان از سوی کشورهای همسایه مان مطرح شده است. از حکومت بخصوص وزارت خارجه کشور موضع محکم و مشخصی را در این رابطه خواهانیم تا دست نا شریف شان از امورات کشورمان کوتاه کنند. باید برای این کشورها تفهیم شود که بر اساس اصول بین دولت‌ها و حسن همجواری رفتار کنند».

از سوی دیگر، ضمیر کابلوف‌ نماینده‌ ویژه‌ روسیه در امور افغانستان به تازگی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» گفت، برای ختم بحران افغانستان، در مرحله اول ایجاد یک دولت ائتلافی نیاز است که توانایی و قدرت کنترل هر دوطرف (دولت فعلی کابل و طالبان) را داشته باشد.

کابلوف اضافه کرد، در مرحله بعدی باید یک دولت جدید در افغانستان تشکیل شود که بتواند مشکلات را حل کند.

شایان ذکر است که حدود یک ماه پیش دور دوم مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه قطر آغاز شد، اما هیأت طالبان تا کنون در این دور مذاکرات حاضر نشده بلکه به کشورهای ایران، روسیه و ترکمنستان سفر کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم