حمله با بمب‌کنار جاده‌ای به کاروان ائتلاف بین المللی در ذی‌قار عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کاروانی از کامیون‌های متعلق به ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش به رهبری آمریکا، چهارشنبه 17 فوریه 2021 در جنوب عراق با بمب‌کنار جاده‌ای هدف حمله قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری‌ها یک بمب‌کنار جاده‌ای هنگام عبور کاروانی شامل کامیون‌های حامل مواد لجستیک برای ائتلاف بین‌المللی، در بزرگراه الناصریه در استان ذی‌قار عراق منفجر شد که در نتیجه وقوع انفجار به دو کامیون آسیب رسیده اما این حمله خسارت‌های جانی در پی نداشت.

Advertisement

بلافاصله پس از وقوع این حمله نیروهای امنیتی مکان وقوع انفجار را محاصره کرده و تحقیقاتی را برای شناسایی عاملان این حمله آغاز کردند.

از ابتدای سال جاری حملات مشابهی علیه کاروان‌های ائتلاف بین‌المللی در مرکز و جنوب عراق به وقوع پیوسته است.

حمله به کاروان ائتلاف بین‌المللی تنها دو روز پس از حملات موشکی به شهر اربیل در شمال عراق صورت می‌گیرد که بنا به اعلام ائتلاف بین‌‌المللی مبارزه با داعش در نتیجه آن یک پیمانکار غیرنظامی کشته و 8 نفر دیگر به اضافه یک سرباز آمریکایی مجروح شدند.

نزدیک به 3000 سرباز نیروهای ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با داعش در عراق مستقر هستند که از جمله آنها 2500 سرباز آمریکایی هستند.

آمریکا همواره گروههای عراقی مسلح وابسته به ایران را مسئول این گونه حملات و حملات دیگری دانسته که سفارت‌ ایالات متحده آمریکا و پایگاههای نظامی محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق را هدف قرار می‌دهند

بیشترین بازدید موضوعات مهم