انفجار در کابل؛ دو نفر به شمول یک استاد دانشگاه کابل کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقام‌های امنیتی افغانستان تایید کردند، در نتیجه یک حمله انفجاری پنج‌شنبه 18 فوریه در شهر کابل دو نفر به شمول یک استاد دانشگاه کابل کشته شدند.
یک منبع امنیتی که نخواست نامی از او گرفته شود، به روزنامه «هشت صبح» گفت، مباشر مسلمیار استاد دانشکده شرعیات دانشگاه کابل و یک تن از دانش‌‌جویان این دانشکده در این رویداد کشته شده‌اند.

پیشتر برخی رسانه‌های کابل گزارش داده بودند که عبدالمعروف راسخ استاد دانشگاه کابل نیز در این انفجار کشته شده است، اما منابع امنیتی آن را تایید نمی‌کند

Advertisement

از سوی دیگر، برخی منابع خبری گزارش داند، فردوس فرامرز سخنگوی پولیس کابل می‌گوید، یک موتر(خودرو) نوع کرونا در جاده شفاخانه «علی‌آباد» مربوط حوزه سوم شهر کابل هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفت.

فرامرز تایید کرد، در این رویداد دو نفر کشته شدند، اما او در مورد هویت این افراد چیزی نگفته است.

شایان ذکر است که در این روزها میزان ناامنی، خشونت و حملات هدفمند در افغانستان به خصوص در شهر کابل افزایش یافته است که وزارت امور داخله این کشور اخیراً اعلام کرد که طالبان پشٌت این حملات دست دارند.

مقام‌های افغان تایید کردند، در نتیجه حمله افراد مسلح ناشناس بامداد چهارشنبه 17 فوریه 2021 در کابل دو نفر به شمول یک کارمند امنیت ملی کشته شدند.
در حمله دیگر افراد مسلح ناشناس سه‌شنبه هفته جاری در منطقه «دشت برچی» مربوط ناحیه سیزدهم‌ شهر کابل یک کارمند امنیت ملی جان باخت.

همچنان در نتیجه دو رویداد جداگانه سه‌شنبه 16 فوریه 2021 در شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار در شرق این کشور سه پولیس و یک پزشک کشته شدند و دو پولیس دیگر زخم برداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم