افغانستان؛ نیروهای افغان 24 نفر را از زندان طالبان رها کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

قول اردو(لشکر) عملیات خاص نیروهای کماندو(ویژه) افغانستان پنج‌شنبه 18 فوریه با نشر اعلامیه‌ای نوشت، در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی افغان در ولایت کندز این کشور 24 نفر از زندان طالبان رها شدند.

در این اعلامیه آمده: «منسوبین قطعه خاص لوای وظایف خاص ملی شب‌گذشته(شامگاه چهارشنبه) عملیات کوماندوئی را بالای یک زندان طالبان در مربوطات "قریه کابلی قشلاق" ولسوالی آقتاش ولایت کندز اجرا نمودند».

Advertisement

در ادامه این اعلامیه ذکر شده: «درنتیجه 24 تن را که از جمله 16 تن منسوبین اردوی ملی، دو پولیس، چهار کوماندو، یک سرباز امنیت ملی و یک غیرنظامی می‌باشند از زندان طالبان تروریست آزاد کردند».

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

شایان ذکر است که وزارت دفاع ملی افغانستان سه‌شنبه 16 فوریه 2021 نیز اعلام کرد، در نتیجه عملیات نیروهای کماندو(ویژه) افغان در ولایت بغلان این کشور 42 تن از زندان طالبان رها شدند.

این وزارت در صفحه فیسبوک خود نوشت، این عملیات ارتش افغان در روستای «علی خواجه» ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان افغانستان صورت گرفت.

این وزارت در ادامه نوشت، در نتیجه این عملیات 42 نفر به شمول 25 نظامی و 17 غیرنظامی از زندان طالبان رها شدند.

گفتنی است که قول اردو(لشکر) 217 پامیر افغانستان نیز به تاریخ 28 ژانویه 2021 با نشر اعلامیه‌ای از رهایی 32 نفر از زندان طالبان خبر داده بود.

در این اعلامیه آمده بود، این افراد شامل 12 نظامی و 20 غیرنظامی می‌باشند که طی یک عملیات خاص نیروهای کماندو از ساحه «دند شهاب‌الدین» ولایت بغلان این کشور از قید طالبان رها شدند.

در این اعلامیه ذکر شده بود که زندان طالبان توسط نیروهای امنیتی تخریب شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم