ائتلاف عربی پهپاد حوثی پرتاب شده به سوی خمیس مشیط سعودی را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه چهار‌شنبه 17 فوریه 2021 اعلام کرد یک پهپاد انفجاری که توسط شبه نظامیان حوثی به سوی شهر خمیس مشیط سعودی پرتاب شده را رهگیری و منهدم کرده است.

ائتلاف عربی تاکید کرد که «ادامه اقدامات تروریستی و خصمانه شبه‌نظامیان حوثی با انگیزه هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مسکونی انجام می‌شود».

Advertisement

ائتلاف عربی همچنین تاکید کرد که «تلاش‌ها برای تعدی علیه غیرنظامیان و مناطق مسکونی به طور عمد و سازمان‌یافته‌ای انجام شده و جنایت جنگی محسوب می‌شود.»

این ائتلاف تاکید کرد:«اقدامات عملیاتی برای دفاع از غیرنظامیان و مناطق مسکونی را مطابق با قانون بین‌المللی انسانی انجام می‌دهد».

سامانه‌ دفاعی پادشاهی سعودی چهارشنبه نیز یک پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی شهر مرزی خمیس مشیط سعودی پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کرد.

بنا به اعلام ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن این پهپاد انفجاری حوثی پیش از ورود به حریم هوایی سعودی در آسمان یمن هدف قرار گرفت.

ائتلاف عربی سه‌شنبه نیز اعلام کرد یک پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی فرودگاه بین‌المللی أبها سعودی پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کرده است.

شایان ذکر است شبه‌نظامیان حوثی اخیرا بر میزان کاربرد پهپادهای انفجاری و شناسایی خود افزوده‌اند و به گفته کارشناسان بین‌المللی پهپادهای به کار رفته در حملات حوثی‌ها از قطعات با منشأ خارجی که به یمن انتقال داده شده‌، مونتاژ شده‌اند.

بنا به گزارش کارشناسان بین‌المللی ویژه‌گی‌های پهپادهای حوثی‌ها با ویژ‌گی‌های پهپادهایی که شرکت صنایع هواپیمایی ایران می‌سازد، مطابق دارد.

مجله «نیوزویک» آمریکا نیز اخیرا در گزارشی توضیح داد که ایران پهپادهای پیشرفته‌ای را در اختیار شبه‌نظامیان حوثی یمن قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم