پادشاهی سعودی حمله به اربیل عراق را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پادشاهی عربی سعودی روز سه‌شنبه 16فوریه 2021 حملات راکتی به شهر اربیل عراق و فرودگاه بین‌المللی آن را به شدت محکوم کرد.

وزارت خارجه سعودی با محکوم کردن حملات موشکی به فرودگاه بین‌المللی اربیل، اعلام کرد ریاض با نگرانی بسیار حملات تروریستی به فرودگاه بین‌المللی اربیل را پیگیری کرده و آن را اقدامی بزدلانه دانسته که امنیت و ثبات عراق و منطقه و همچنین ایمنی هوانوردی را تهدید و تلاش‌های ائتلاف بین‌المللی در پشتیبانی از عراق در مبارزه با تروریسم را تضعیف می‌کند.

وزارت خارجه سعودی نیز بر مخالفت شدید این کشور با هدف قرار گرفتن امنیت عراق و برهم زدن وحدت آن و تاثیرگذاری بر تمامیت ارضی آن تاکید کرد.

سعودی همچنین حمایت، همبستگی کامل و ایستادگی تام خود در کنار کشور برادر جمهوری عراق را ابراز داشت.

پادشاهی سعودی تاکید کرد که از عراق در اتخاذ هر اقدام‌ یا تدابیری که برای حفظ امنیت و حمایت از تلاش‌ها در مبارزه با گروه‌های تروریستی که در صدد برهم زدن ثبات این کشور و تاثیرگذاری بر حاکمیت آنند، حمایت می‌کند.

بنا به خبرگزاری رسمی سعودی(واس) افزون بر آن نیز نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی حملات راکتی «تروریستی» علیه شهر اربیل در شمال عراق را محکوم کرد.

الحجرف همچنین همبستگی شورای همکاری خلیج با عراق در مبارزه با تروریسم، تقویت امنیت و ثبات در خاک این کشور را ابراز داشت.

در رابطه با اوضاع یمن دبیرکل شورای همکاری خلیجی سه‌شنبه طی دیدار با احمد عوض بن مبارک وزیر خارجه یمن بر موضع ثابت شورای همکاری در حمایت از دولت قانونی یمن و پایان دادن به بحران این کشور تاکید کرد.

الحجرف همچنین بر اصرار شورای همکاری برای بازگشت امنیت و ثبات در یمن و حمایت این شورا از تلاش‌های گسترده سازمان ملل برای دسترسی به راهکار سیاسی فراگیر برای بحران یمن و بر اساس مرجع‌های سه‌گانه تاکید کرد.

دبیرکل شورای همکاری خلیجی همچنین تلاش‌های دولت یمن و دستاوردهای محسوس آن برای تقویت ثبات، بهبودی و ایجاد توسعه در استان‌های آزاد شده این کشور را با ارزش خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم