بایدن: چین بهای نقض حقوق بشر را خواهد پرداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه شنبه 16 فوریه در سخنانی گفت که چین بهای رفتارهای خود در نقض حقوق بشر را خواهد پرداخت.

رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌و‌گو با شبکه تلویزیونی «سی‌.ان‌.ان» تاکید کرد که چین بهای رفتارهای خود در نقض حقوق بر را پرداخت خواهد کرد.

بادین گفت که این موضوع را در گفت‌و‌گوی اخیر خود با «شی جین‌پینگ»، رئیس‌جمهوری چین مطرح کرده است.

او افزود: «این اقدامات برای چین پیامدهایی به همراه خواهد داشت».

بایدن اظهار داشت: «آمریکا مجددا بر نقش جهانی خود در دفاع از حقوق بشر تاکید و با جامعه جهانی برای اجبار چین به حفاظت از این حقوق همکاری خواهد کرد».

بایدن در ادامه افزود: «چین تلاش می کرد تا رهبر جهان شود اما برای کسب این عنوان باید اعتماد کشورهای دیگر را جلب کند. تا زمانی که آن‌ها جهت عکس حقوق اولیه بشر عمل کنند، رهبر جهانی شدن نیز به همان اندازه برایشان سخت خواهد بود».


رئیس جمهوری ایالات متحده پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و گرفتن قدرت برای اولین بار در تاریخ 11 فوریه با همتای چینی خود و رهبر دومین اقتصاد جهان تلفنی و به طور مستقیم صحبت کرد.

کاخ سفید اعلام کرد، جو بایدن نگرانی خود را به «شی جین پینگ»، همتای چینی خود در مورد اوضاع حقوق بشر در هنگ کنگ و چنگ یانگ ابراز داشته است.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین به دلیل بازداشت اقلیت اویغور در اردوگاه‌های کار اجباری علاوه بر سایر موارد نقض حقوق بشر، مورد انتقاد جهانی قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم