بانک جهانی بسته کمکی بیش از 97 میلیون دالر را برای افغانستان تصویب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بانک جهانی چهارشنبه 17 فوریه از تصویب یک بسته جدید کمک بلاعوض مالی به ارزش 97.5 میلیون دالر برای افغانستان خبر داد.

در این اعلامیه آمده که این بسته کمک مالی به هدف حمایت از افغان‌های آسیب‌ دیده از تاثیرات خشکسالی و شیوع ویروس کرونا صورت گرفته است.

در این اعلامیه ذکر شده: «این کمک جدید مالی در چوکات پروژه هشدار اولیه و پاسخ‌گویی زودهنگام به تاثیرات خشکسالی در افغانستان (انعطاف) هزینه خواهد شد. قرار است این پروژه اقدامات و فعالیت‌های جاری در بخش کمک‌های بشری را تقویت کرده و کمک‌های نقدی بدون قید و شرط و فرصت‌های کار در بدل پول را برای حدود 2.2 میلیون تن در 78 ولسوالی که از ناحیه خشکسالی و عدم مصؤنیت غذایی آسیب دیده اند، فراهم نماید».

براساس این اعلامیه: «این پروژه به‌گونه مستمر و منظم کمک‌های مالی مورد نیاز را برای خانواده‌های آسیب‌پذیر روستایی در سراسر کشور جهت تقویت شرایط زندگی آنها قبل از وقوع و در جریان خشکسالی فراهم می‌کند».

بانک جهانی گفته که این پروژه دولت افغانستان را کمک خواهد کرد تا خدمات بهتر را در زمینه دسترسی به معلومات پیرامون چگونگی آب و هوا و تغییرات اقلیمی ارایه نموده و یک سیستم واحد هشدار دهنده اولیه را به منظور تقویت ساختارهای پاسخ‌گویی و افزایش آمادگی‌ها در برابر آفات طبیعی در میان جوامع آسیب‌پذیر ایجاد نماید.

در اعلامیه آمده: «این کمک مالی جدید اداره انکشاف بین‌المللی بخشی از یک بسته کمکی 222.5 میلیون دالری برای پروژه انعطاف است که 115 میلیون دالر آن از جانب صندوق بازسازی افغانستان که به نمایندگی از 34 نهاد بین‌المللی و کشورهای کمک کننده توسط بانک جهانی مدیریت می‌گردد، هشت میلیون دالر از سوی سازمان جهانی خطرات مالی و دو میلیون دالر دیگر آن توسط صندوق وجهی برنامه انعطاف پذیری در برابر تغییرات اقلیمی فراهم می‌گردد».

شایان ذکر است که افغانستان یکی از کشورهای فقیر جهان است که به شدت در معرض تهدید خشکسالی‌های فراگیر و متداوم قرار دارد و این وضعیت تاثیرات زیانبار را روی رشد اقتصادی و تامین ثبات بجا گذاشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم