آمریکا یک محموله تسلیحاتی که احتمالا به مقصد یمن بود را در سواحل سومالی توقیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نیروی دریایی آمریکا روز چهارشنبه 17 فوریه اعلام کرد، یک محموله بزرک تسلیحاتی که توسط دو فروند کشتی حمل و قاچاق شده بود را در نزدیکی سواحل سومالی کشف و ضبط نموده است.

به گفته نیروی دریایی آمریکا گمان می‌رود این دو محموله سلاح که به صورت قاچاق حمل شده است به مقصد یمن ارسال شده بود.

نیروی دریایی ارتش آمریکا اعلام کرد که در میان سلاح‌هایی که هفته گذشته ناوشکن هدایت شونده «وینستون اس. چرچیل» در اقیانوس هند کشف و ضبط کرد، شامل هزاران قبضه تفنگ مانند کلاشینکف، مسلسل سبک، اسلحه‌های تک‎تیرانداز سنگین، پرتاب موشک و غیره است.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا که در بحرین مستقر است، در بیانیه خود منبع این سلاح‌های قاچاق را مشخص نکرده و مقصد آنها را اعلام نکرده است اما یک مقام ارشد در وزارت دفاع آمریکا که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری اسوشييتد پرس گفته است برخی نشانه‌ها حاکی از آن است که این اسلحه به مقصد خلیج عدن به یمن ارسال شده بود.

این مقام آمریکایی گفت که تحقیقات با افراد بازداشت شده تا مشخص شدن مبداء و مقصد این اسلحه همچنان ادامه دارد.

یک کلیپ ویدئوی کوتاه که توسط نیروی دریایی منتشر شد ، نشان می داد که ملوانان آمریکایی در حالی که هلی کوپترها بر فراز آنها به پرواز درآمده بودند، یکی از دو کشتی حامل اسلحه که مورد رهگیری قرار گرفته است را بازرسی می‌کنند.

تصاویر ویدیویی برخی از تسلیحات قاچاق شده از قبیل کلاشینکف‌های جدیدی که در پلاستیک پیچیده شده‌اند و انبوهی از پرتاب کننده‌های نارنجک راکتی را نشان می دهد.

کشتی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا که در قالب نیروی دریایی بین المللی در آبهای اقیانوس هند گشت زنی می‌کند، این دو محموله بزرگ سلاح را توقیف کرد. نیروی دریایی آمریکا تاکنون چندین محموله سلاح که از ایران به حوثی‌ها ارسال شده بود را در چارچوب تحریم‌های سازمان ملل توقیف شده است.

از زمان کودتای شبه نظامیان حوثی در صنعا شورای امنیت تحریم‌های تسلیحاتی علیه یمن اعمال کرده است اما ایران با زیر پا گذاشتن همه قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت انواع اسلحه را برای حوثی‌ها به صورت قاچاق ارسال می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم