رئیس علوم پزشکی اهواز:با افزایش کرونا 1120 نفر طی یک روز به بیمارستان‌ها مراجعه کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز اعلام کرد که میزان مراجعه به مراکز سلامت 16 ساعته بسیار زیاد است و تنها طی یک روز گذشته تعداد مراجعان به مراکز درمانی به 1120 نفر رسید که بیشترین تعداد مراجعه به بیمارستان‌های حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز بوده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سه‌شنبه 16 فوریه 2021، فرهاد ابول‌نژادیان با بیان اینکه اگر مردم می‌خواهند در یک هفته آینده گرفتار بیمارستان‌ها نشوند و کنار عزیزان‌شان باشند، در خانه بمانند و تنها برای کار ضروری از منزل خارج شوند تا این وضعیت مدیریت شود و میزان مرگ و میر کاهش یابد.

به گفته او، با وجود قرمز شدن 9 شهر خوزستان، همچنان وضعیت شهر از نظر برخی از شهروندان عادی است و بازارها کاملا شلوغ و شهر پرترافیک است.

ابول‌نژادیان تاکید کرد که کادر درمان زیر بار فشار شدیدی از بیمارانی قرار گرفته‌اند که در این ترددهای بین شهری یا در مجالس و دورهمی‌های خانگی مبتلا شده‌اند و به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، بار زیاد مراجعه به بیمارستان رازی اهواز را باعث اختصاص دادن 50 تخت ICU بیمارستان گلستان به مبتلایان کرونا دانست و افزود: «روز دوشنبه نیز 40 تخت عادی این بیمارستان را در اختیار این بیماران قرار دادیم و میزان مراجعه به مراکز سلامت 16 ساعته بسیار زیاد است و تنها طی روز دوشنبه، بیشترین تعداد مراجعه به بیمارستان‌های حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز را شاهد بودیم و تعداد مراجعان به 1120 نفر رسید».

به گفته او، سیر بیماری کرونا در اهواز همچنان صعودی است و این بیماری در هوای شهر اهواز پرسه می‌زند و در خیابان‌های نادری، طالقانی و کیانپارس احتمال آلودگی بیشتر است.

ابول‌نژادیان تاکید کرد که در غرب اهواز مناطق گلستان و کیانپارس به شدت آلودگی دارند و در سه چهار روز اخیر بیشترین مراجعات به مراکز درمانی از مناطق کیانپارس و گلستان بوده است.

گفتنی است، پس از حذف وضعیت قرمز کرونایی در شهرهای ایران طی روزهای اخیر بار دیگر برخی از شهرهای جنوبی از جمله اهواز به وضعیت قرمز بازگشتند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران امروز اعلام کرد که در حال حاضر 9 شهرستان در وضعیت قرمز، 39 شهرستان در وضعیت نارنجی، 228 شهرستان در وضعیت زرد و 172 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

او همچنین از ادامه وضعیت قرمز کرونایی در شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم