.
.
.

واشنگتن: مشارکت وهمكارى نظامی ما با سعودی پایدار و مستمر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جرالدین گریفیتس، سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا شامگاه یکشنبه 14 فوریه در مصاحبه با العربیه گفت، ما با پادشاهی سعودی همکاری می کنیم تا بحران یمن را از نظر سیاسی حل کنیم.

سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا با تأکید بر اینکه واشنگتن به دلیل عدم تعهد ایران به مفاد توافق هسته بعید است که بار دیگر به توافق هسته‌ای روی آورد، گفت که همکاری و مشارکت نظامی ایالات متحده با سعودی ثابت و مستمر است.

گریفیتس در این مصاحبه گفت، ایالات متحده در حال رایزنی با شرکای منطقه‌ای برای تضمین ثبات و امنیت خاورمیانه است.

او با بیان اینکه کشورش در حال همکاری با سعودی برای حل سیاسی بحران یمن است، تاکید کرد که راه حل پایان دادن به بحران یمن نظامی نخواهد بود.

فشار بر حوثی‌ها برای قبول صلح

سخنگوی منطقه‎ای وزارت خارجه ایالات متحده گفت، نماینده آمریکا در یمن در حال مذاکره برای حل بحران از زریق راههای دیپلماسی و سیاسی است.
او تأکید کرد که واشنگتن حوثی‌ها را تحت فشار قرار خواهد داد تا به بحران یمن پایان دهند.

ایالات متحده تلاش خواهد کرد که واشنگتن حمایت ایران از حوثی‌ها را متوقف کند.

گریفیتس گفت: «مشارکت نظامی ما با سعودی ، ثابت و مستمر خواهد ماند. او همچنین بر حمایت کشورش از پادشاهی سعودی د در دفاع از سرزمین خود تأکید کرد».

رویارویی با تهدید ایران

روز جمعه، وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) تأیید کرد که این کشور نیروهایی در خاورمیانه دارد که قادر به مقابله با تهدیدهای ایران هستند.

سخنگوی پنتاگون در پاسخ به سئوال خبرنگار العربیه در واشنگتن درباره ادامه غنی سازی اورانیوم در ایران و میزان نگرانی واشنگتن درباره این موضوع گفت: «همانطور که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا گفت، ما می‌خواهیم شاهد بازگشت ایران به اجرای کامل توافق هسته‌ای باشیم .

سخنگوی پنتاگون گفت:«همانطور که وزیر دفاع آمریکا لوید آستین گفت، در صورت دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای هیچ یک از مشکلات خاورمیانه حل نخواهد شد».

او همچنین با اشاره به اقدامات دیپلماتیک كه وزارت خارجه آمریكا در نظر دارد در این زمینه انجام دهد، تأكید كرد كه دولت آمریكا در این مورد بسیار صریح و جدی است.

او افزود: «ما نمی‌خواهیم ایران توانایی ساخت بمب اتمی را به دست آورد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم