سفیر امارات متحده عربی در اسرائیل سوگند یاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمد محمود آل‌خاجه روز یکشنبه 14 فوریه 2021 در حضور شیخ محمد بن راشد حاکم دبی و رئیس شورای وزیران این کشور به عنوان اولین سفیر امارات متحده عربی در اسرائیل سوگند یاد کرد.

پیش از این ایتان نائه رئیس هیئت اسرائیلی در امارات متحده عربی گفته بود که از زمان امضاء «توافق ابراهیمی» میان تل‌آویو و ابوظبی در سپتامبر 2020، بیش از 130 هزار شهروند اسرائیلی از امارات دیدن کرده‌اند.

نائه پیش‌بینی کرد با به سرانجام رسیدن اقدامات مربوط به مبارزه با ویروس کرونا در دو کشور، شمار گردشگران بیشتر شده و در فصل زمستان حدود 50 هزار اسرائیلی در ماه به امارات سفر کنند.

او همچنین به وجود ارتباط هوایی میان دو کشور اشاره کرده و گفت که کالاهایی از این دالان طی چند ساعت بین دو کشور رد و بدل شده‌اند، این در حالی است که مسیر دریایی انتقال کالا میان امارات و اسرائیل 16 روز زمان می‌برد.

رئیس هیئت اسرائیلی در امارات متحده عربی گفت که با توجه به قرار گرفتن امارات در شرق شبه‌جزیره عربی و حضور اسرائیل در غرب آسیا، این دو کشور می‌توانند با هم مسیری را ایجادکنند که به همه دنیا دسترسی داشته باشد.

او درباره روابط تجاری دو کشور هم توضیح داد که تل‌آویو و ابوظبی در پی تقویت و توسعه این روابط هستند، زیرا که ویژگی‌هایی که این دو کشور دارند، یک ارزش افزوده به این همکاری می‌دهد. به گفته او اسرائیل توافقات تجاری با غرب شامل ایالات متحده و اتحادیه اروپا دارد و امارات دروازه ورود به بازارهای شرق است.

امارات متحده عربی و اسرائیل 16 اوت 2020 با میانجی‌گری دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا توافق صلح امضاء کرده و اعلام کردند که در همین راستا در تمامی سطوح دیپلماتیک، اقتصادی و فرهنگی با یکدیگر رابطه برقرار می‌کنند. توافق مشابهی همان زمان میان اسرائیل و پادشاهی بحرین هم امضاء شد و از این توافقات در ادبیات سیاسی با نام «توافق ابراهیمی» یاد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم