.
.
.

سعودی تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با پاندمی کرونا را 20 روز دیگر تمدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پادشاهی عربی سعودی یکشنبه 14 فوریه 2021 اعلام کرد در راستای تدابیر پیشگیرانه اتخاذ شده برای مقابله با پاندمی کرونا، محدودیت‌های اعمال شده بر فعالیت‌های تفریحی، گردهمایی‌ها و خدمات درون رستوران‌ها را به مدت 20 روز دیگر تمدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) یک منبع مسئول در وزارت کشور پادشاهی سعودی یکشنبه اعلام کرد کشورش عمل به تدابیر پیشگیرانه اتخاذ شده برای مقابله با پاندمی کرونا را به مدت 20 روز اضافی دیگر تمدید می‌کند تا به این ترتیب از ابتدای ساعت 10:00 شامگاه یکشنبه 14 فوریه کلیه تجمع‌های انسانی، برنامه‌ها و فعالیت‌های تفریحی متوقف و سینما‌ها بسته شده و ارائه خدمات درون رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها تعطیل شود.

این منبع همچنین به اهمیت پایبندی همگان به تدابیر اتخاذ شده، علاوه بر پایبندی به دیگر اقدام‌های پیشگیرانه ویژه مناسبت‌ها، نشست‌ها، تجمع‌ها، جشن‌ها و مراسم ترحیم و تشییع جنازه‌ها اشاره کرد.

او همچنین توضیح داد که تدابیر پیشگیرانه اتخاذ شده مشارالیه از سوی طرف‌های متخصص به طور منظم تحت ارزیابی قرار می‌گیرد.

او نیز توضیح داد که آن اقدامات جهت تشدید تلاش‌ها برای جلوگیری از خطرات منحنی پاندمی در مناطق مختلف پادشاهی سعودی اتخاذ می‌شود و به ویژه این‌که شاخص‌هایی مبنی بر رشد آن منحنی وجود داشته و اجرای اقدامات پیشگیرانه، رعایت احتیاط‌های لازم و اجرای پرتوکول‌های مورد اعتماد، نظر به اهمیت محافظت از بهداشت عمومی جامعه، حفظ دستاوردهای دوره گذشته در تمام زمینه‌ها و به منظور کنترل ایده‌ال اوضاع در سایه پاندمی کرونا صورت می‌گیرد.
شایان ذکر است که در 4 فوریه 2021 همزمان با بالا رفتن قابل ملاحظه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا پس از یک دوره کاهش چند هفته‌ای، پادشاهی عربی سعودی به منظور مقابله با پاندمی کرونا برگزاری همه مناسبت‌ها و جشن‌ها را به مدت یک ماه در این کشور تعلیق کرد.

وزارت کشور سعودی ماه گذشته اعلام کرد که با هدف حد گذاشتن برای روند افزایشی منحنی پاندمیک تصمیم گرفته تا زمان برداشتن محدودیت‌های مسافرتی اعمال شده علیه شهروندان این کشور در گذرگاههای مرزی زمینی، دریایی و هوایی را به جای 31 مارس از ابتدای 17 ماه مه آغاز کند.

این در حالی است که وزارت بهداشت و دیگر وزارت‌خانه‌های ذیربط تلاش‌های فشرده‌ای را به منظور آگاهی‌بخشی به شهروندان و افراد مقیم در سعودی آغاز کرده و بر ضرورت پایبندی به همه تدابیر جهت حد گذاشتن برای انتشار پاندمی، کاهش میانگین مبتلایان به کرونا و به ویژه در پی ثبت انتشار انواع جدیدی از ویروس کرونا در کشورهای بیشتری در جهان، تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم