حملات هوایی اسرائیل به مناطق پیرامون دمشق و واکنش سامانه دفاعی سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رسانه‌های وابسته به رژیم سوریه سحرگاه دوشنبه 15 فوریه 2021 از واکنش سامانه دفاع هوایی این کشور به حملات هوایی اسرائیل در آسمان حومه جنوب غربی دمشق پایتخت سوریه خبر دادند.

این حملات هوایی دومین حملات هوایی اسرائیل به حومه جنوبی دمشق در ماه جاری است، که طی آن و بنا به گزارش‌های رسانه‌های محلی، حملات هوایی اسرائیل فرودگاه بین‌المللی دمشق و مواضع حزب الله در القنیطره را هدف قرار دادند.

از سویی رسانه‌های سوری گفتند که حملات هوایی اسرائیل مواضع نیروهای رژیم سوریه و شبه‌نظامیان ایرانی در کوههای الکسوه در غرب دمشق را هدف قرار دادند.

هدف قرار دادن مواضع نیروهای ایرانی در سوریه

شایان ذکر است که اسرائیل در ماههای اخیر بر شدت حملات خود علیه مواضع نظامی، مواضع نیروهای ایرانی و دیگر گروههای طرفدار ایران که در تعدادی از مناطق در سوریه مستقر هستند، افزوده است.

در بالاترین آمار از زمان آغاز حملات اسرائیلی به سوریه، حملات هوایی اسرائیل در 13 ژانویه گذشته به مخازن سلاح و مواضع نظامی در شرق سوریه دست‌کم منجر به کشته شدن 57 تن از نیروهای رژیم اسد و گروههای طرفدار ایران شد.

هر چند اسرائیل به ندرت خبرها درباره انجام حملات در سوریه را تایید می‌کند، اما چند هفته پیش ارتش اسرائیل در گزارش سالانه خود بدون ارائه جزئیات بیشتری تاکید کرد که در سال 2020 نزدیک به 50 هدف را در سوریه بمباران کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم