امرالله صالح اظهارات حکمتیار را «فکاهی سیاسی» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان دوشنبه 15 فوریه به اظهارات گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان واکنش نشان داده و اظهارات او را «فکاهی سیاسی» خواند.

صالح در صفحه فیسبوک‌اش نوشت: «باید وضاحت بدهم که دولت جمهوری افغانستان نیاز به آوردن اسلحه بصورت مخفیانه و قاچاقی ندارد. دولت همیشه نیازهای تسلیحاتی‌اش را بصورت واضح و مشروع برآورده ساخته است و می‌سازد».

صالح اضافه کرد: «تدارکات تسلیحاتی در صلاحیت‌های مقام ریاست جمهوری است و او مصلحت آخر را تعیین می‌کند که از کدام مرجع خریداری صورت گیرد. تبصره دوم اینکه بیشتر ازچهل سال تلاش فرسایشی و افسرده‌کن توام با بغاوت، کودتاه، دسیسه، توطیه، جنگ و کشتار "موصوف" را به ارگ نرسانید».

او اظهار کرد: «هیچ آدرس ضد افغانستان نیست که وی(حکمتیار) به آن مراجعه نکرده باشد. و در فرجام بازهم به ارگ نرسید. اما وقتی به بیرق ملی، قانون اساسی و نظام تمکین کرد به ارگ مهمانش کردند تا ساعاتی را در یک جمع بگذراند. آن ساعات را نیز ضایع ساخت و جریحه ایجاد کرد».

امرالله صالح تاکید کرد: «حالا از مرحله راکت زدن به حرف زدن تکامل نموده است. این بخش را باید ارج بگذرایم. بگذارید بگوید. هرچه دلش است بگوید. فکاهی‌های سیاسی خبرسازترند».

شایان ذکر است که گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان یک‌شنبه هفته جاری در مراسم 32مین سالروز خروج شوروی سابق از این کشور گفت، اگر توافق‌نامه صلح میان دولت افغانستان و حزب اسلامی عملی نشود، با راه اندازی تظاهرات گسترده ارگ را محاصره خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم