آیا ترامپ پس از تبرئه از سوی مجلس سنا دوباره محاکمه می‌شود؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

برائت دونالد ترامپ در دومین دادگاه استیضاح خود طی یکسال گذشته، ممکن است آخرین دعوای قضایی او در باره مقصر بودن یا نبودنش در شورش‌های خونین کاپیتول نباشد. قدم بعدی محاکمه رئیس جمهوری سابق آمریکا ممکن است این بار دادگاه باشد.

به گزارش آسوشیتدپرس، ترامپ اکنون یک شهروند عادی است و مصونیت ریاست جمهوری که برای اعطای وی استفاده می‌شد از او سلب شده است.

موضع محاکمه ترامپ به عنوان یک شهروند، حتی جمهوریخواهانی که روز شنبه به تبرئه او از اتهامات تحریک به حمله 6 ژانویه رای دادند، را تأیید می‌کنند.

مک کانل سناتور کنتاکی و رهبر اقلیت جمهوری خواه در سناتور مجلس نمایندگان پس از رأی گیری گفت: «پرزیدنت ترامپ به عنوان یک شهروند خصوصی مسئول هر کاری که انجام داده است، به عنوان یک شهروند خصوصی، مگر اینکه قانونی برای آن اعمال شود».

مک کانل تاکید کرد محاکمه ترامپ در دادگاه برای پاسخگویی مناسب تر از محاکمه او در صحن سنا است.

گفتنی است که مجلس سنای آمریکا روز شنبه 13 فوریه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا را از اتهام تحریک هوادارانش به شورش تبرئه کرد.

این دومین دادگاه طی 12 ماه گذشته است که دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در آن تبرئه می‌شود. این دادگاه به درخواست دمکرات‌ها تشکیل شده بود آنها ترامپ را به تحریک هوادارانش در حمله خونین به ساختمان كنگره متهم کرده بودند.

در رای‌گیری مجلس سنا 57 سناتور به محکومیت دونالد ترامپ رای دادند و 43 سناتور با محکومیت او مخالفت کردند.

برای محکومیت دونالد ترامپ باید حداقل 67 رای از مجموع 100 رای نمایندگان علیه رئیس جمهوری پیشین رای می‌دادند تا محکومیت جنبه اجرایی شدن به خود بگیرد .

این محاکمه پس از دادرسی پنج روزه در همان ساختمان که در 6 ژانویه توسط برخی از طرفداران ترامپ مورد هجوم قرار گرفت، پس از شنیدن سخنرانی‌های دو طرف یعنی پشتیبانان استیضاح و هیئت دفاع ترامپ بلاخره رای‌گیری انجام شد که در این رای گیری ترامپ تبرئه شد.

تیم دفاعی ترامپ استدلال کردند که دادگاه به کلی نباید برگزار می‌شد زیرا ترامپ اکنون قدرت را ترک کرده اما در باره سخنرانیاو برای طرفدارانش این حقی است که توسط قانون اساسی ایالات متحده به عنوان «حق آزادی بیان» تضمین شده است.

او همچنین گفت :«او هنوز از چیزی فرار نكرده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم