تجمع اعتراضی؛ بازنشستگان کارگری ایران خواستار افزایش حقوق‌شان شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کارگران بازنشسته با تجمع مقابل مجلس ایران، خواستار رسیدگی به مطالبات مزدی خود شدند و بر افزایش حقوق‌شان از زیر سه میلیون تومان به 9 میلیون تومان تاکید کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، یکشنبه 14 فوریه 2021 بازنشستگان کارگری در تجمع اعتراضی مقابل مجلس ایران با بیان اینکه سبد معیشت و خط فقر، 9 میلیون تومان است، دستمزد آنها با احتساب مزایای همسان‌سازی، زیر سه میلیون تومان است و این به هیچ‌وجه «عادلانه» نیست.

این بازنشستگان خواستار اجرای ماده 96 قانون تامین اجتماعی شدند و گفتند: «بایستی مستمری‌ها به اندازه هزینه‌های زندگی افزایش یابد».

بازنشستگان کارگری در عین حال، خواستار اجرای دور جدیدی از متناسب‌سازی قبل از پایان سال هستند و بیان کردند: «در اسفندماه بایستی متناسب‌سازی اجرایی که نواقص بسیاری دارد، برای همه بازنشستگان کارگری اصلاح شود».

بر اساس این گزارش، یکی از حاضران در تجمع امروز، ارائه خدمات درمانی رایگان به بازنشستگان، برخورداری از حق تشکل‌یابی مستقل و خدمات رفاهی مناسب را دیگر مطالبات تجمع امروز برشمرد و گفت: «نمایندگان مجلس و بودجه‌ریزان باید کارگران بازنشسته را که همگی زیر خط فقر هستند، در اولویت قرار دهند».

همزمان در برخی شهرستان‌ها، کارگران بازنشسته امروز به ادارات تامین اجتماعی مراجعه کرده و خواستار توجه به مطالبات قانونی خود شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم