بهنام محجوبی درویش گنابادی زندانی نیمی از بدنش فلج و قدرت تکلم را از دست‌ داده‌ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مادر بهنام محجوبی با ارسال ویدیویی از وضعیت فرزندش در زندان با ابراز نگرانی می‌گوید: بعد از قطع داروهایی که برای درمان بیماری عصبی «اختلال پنیک» استفاده می‌شود حال وی وخیم شده به‌طوری‌که بهنام قادر به تکلم نیست و قدرت بینایی وی نیز بسیار کم شده و نیمی از بدنش فلج شده‌ است، اما همچنان دستبند و پابند زندان دارد.

به گفته صالحه حسینی همسر بهنام محجوبی، بعد از قطع داروهای بهنام، نیمی از بدنش فلج شده ‌است و هم‌اکنون در بیمارستان روان‌پزشکی امین‌آباد تهران با دستبند و پابند بستری است.

Advertisement

صالحه حسینی در توئیتی که در روز سه‌شنبه 9 فوریه منتشر کرد نوشته است که مقام‌های زندان، بدون توجه به هشدارهای پزشک معالج، به بهنام محجوبی هر شب 14 تا 17 قرص خواب می‌دادند تا ناگهان نصف بدنش از کار افتاد.

به گفته وی، بهنام محجوبی دارای بیماری عصبی «اختلال پنیک» است به دلیل عدم مصرف داروهایش توسط مسئولان زندان، وی دچار تشنج شده، زمین‌خورده و نیمی از بدنش نیز فلج شده‌است.

حسینی با ابراز نگرانی از نوع داروهای تجویزشده در بیمارستان روان‌پزشکی برای همسرش نوشته ‌است: «نمی‌دانیم با بهنام چه می‌کنند. به هم‌بندی‌های بهنام گفته‌اند که او به درخواست خودش به تیمارستان منتقل‌شده ‌است».

صالحه حسینی همسر بهنام محجوبی با انتشار توئیت و مادر وی با انتشار ویدیویی از وضعیت وخیم این زندانی خبر داده و این پرسش را مطرح کرده‌اند: «چرا اکنون‌که به‌خاطر قطع داروهایش، نیمی از بدنش فلج شده، به «تیمارستان امین‌آباد» منتقل کرده‌اید؟ چرا داروهایش را به او ندادید؟ ما که هرماه خودمان داروها را تهیه کردیم؛ درحالی‌که تهیه و ارائه داروهایش وظیفه شما (مسئولان زندان) بود».

بر اساس اطلاعاتی که نزدیکان وی منتشر کرده‌اند، بهنام محجوبی ابتدا به بهداری زندان منتقل می‌شود سپس به نزدیکان وی اعلام می‌کنند که بخش مغز و اعصاب بیمارستان رازی فرستاده خواهد شد، اما ناگهان خودش خبرمی دهد که او را در بخش «ابوریحان تیمارستان امین‌آباد» نگهداری می‌کنند.

طبق آخرین اخبار رسیده بهنام محجوبی پس انتقال به تیمارستان امین‌آباد دچار حمله‌های تشنجی شده و اکنون در ICU بیمارستان لقمان به کما رفته ‌است.

بهنام محجوبی از دراویش گنابادی شاه نعمت‌اللهی است که در فوریه 2018 حادثه گلستان هفتم تهران بازداشت ‌شده ‌است. گفته می‌شود وی در شرایطی به زندان برده شده ‌است که بنا به توصیه پزشک معالجش و به همراه داشتن شهادت‌نامه پزشک، وی «شرایط تحمل حبس را ندارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم