فرماندهی ائتلاف عربی: شبه‌نظامیان حوثی دستور کار سپاه پاسداران را دنبال می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پس از تلاش‌های مکرر شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن مناطقی در خاک سعودی، سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن تأکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی در حال پیاده‌کردن دستور کار سپاه پاسداران ایران هستند.

سرتیپ المالکی عصر یکشنبه 14 فوریه در مصاحبه‌ای با العربیه توضیح داد که «تنش آفرینی‌های شبه‌نظامیان حوثی، متعمدانه بوده و تصمیم‌گیری آنها از سوی ژنرال‌های ایرانی به سرقت رفته ‌است.»

Advertisement

شایان ذکر است که ئتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن شنبه 13 فوریه، رهگیری و انهدام یک پهپاد انفجاری را که از سوی شبه‌نظامیان حوثی به هدف حمله به فرودگاه بین‌المللی آبها به پرواز درآمده بود، اعلام کرد.

ائتلاف عربی همچنین خنثی‌کردن همه تلاش‌های تروریستی از سوی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران را مورد تأکید قرار داده و افزود که این تلاش‌های برنامه‌ریزی شده علیه مردم و مراکز غیرنظامی بوده ‌است.

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن پنج‌شنبه گذشته نیز از رهگیری و انهدام موشک بالستیک شلیک شده توسط شبه‌نظامیان حوثی به سمت منطقه خمیس مشیت خبر داده بود.

آلمان، فرانسه و بریتانیا پنج‌شنبه گذشته در بیانیه مشترکی، این حمله پهپادی انفجاری به فرودگاه بین‌المللی آبها در جنوب سعودی در چهارشنبه گذشته را محکوم کردند.

در این بیانیه تأکید شده که این حمله که مسئولیت آن توسط حوثی‌ها در یمن پذیرفته شد، «نقض قانون بین‌المللی» درحمایت ازمناطق غیرنظامی است.

وزارت خارجه این سه کشور در بیانیه‌ای تأکید کردند که حمله به فرودگاه آبها را «به‌شدت محکوم می‌کنند» و «حملات مداوم از این نوع، که به شکل خاص، مناطق غیرنظامی را در نقض آشکار قوانین بین‌المللی هدف قرار می‌دهد، نشان دهنده جدی بودن تهدیدی است که گسترش استفاده از پهپادها برای ثبات منطقه ایجاد می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم