علی‌رغم رتبه ضعیف‌ترین استاندار؛ غلامرضا شریعتی رئیس استاندارد ایران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حسن روحانی بدون توجه به انتقادات از عملکرد غلامرضا شریعتی و علی‌رغم اینکه این مقام مسئول با داشتن بیشترین بودجه ضعیف‌ترین عملکرد را داشت، در حکمی غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان را برای یک دوره چهار ساله به عنوان «رئیس سازمان ملی استاندارد ایران» منصوب کرد.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، حسن روحانی با صدور حکمی، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان را که کارنامه چندان قابل قبولی ندارد و تاکنون نه تنها به علت عملکرد ضعیف بلکه به دلیل موارد دیگری نیز مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود، برای یک دوره چهار ساله به سمت رئیس استاندارد ایران منصوب کرد.

Advertisement

این در حالی است که خبرگزاری فارس اکتبر 2020 گزارش داد که با وجود آنکه در چند سال‌ گذشته همواره خوزستان از بیشترین بودجه برخوردار بوده اما با حواشی و مشکلات فراوانی مواجه است و بنابر اعلام وزارت کشور، مدیریت استانداری خوزستان ضعیف‌ترین عملکرد را در بین استان‌ها داشته است .

نام غلامرضا شریعتی همچنین در دادگاه امید اسدبیگی مدیرعامل متهم به اختلاس شرکت نیشکر هفت‌تپه، آورده شد. اسدبیگی در دادگاه تاکید کرد که هزینه سفر استاندار و خانواده‌اش و همچنین مبلغ 200000 دلار را تامین کرده بود.

شریعتی در واکنش به این موضوع آن را رد کرد و گفت:‌ «ماه پشت ابر نمی‌ماند».

یکی از موضوعات دیگری که باعث انتقادات گسترده از شریعتی شد، نحوه برخورد او با پیرمرد عربی بود که خواستار پاسخگویی استاندار شده بود.

شریعتی هنگام بازدید از مناطق سیل‌زده خوزستان، در مواجه با یک پیرمرد عرب که از عدم امدادرسانی مناسب انتقاد و خرج شدن بودجه ایران در خارج، از جمله سوریه را زیر سوال برده بود، در پاسخ او را «آدم مخالف نظام بی‌تربیت» خطاب کرد و گفت: «حرف بی‌ربط نزن».

پس از آن یک بار دیگر موج انتقادات به استاندار خوزستان اوج گرفت و بسیاری خواستار استعفا و عذرخواهی او شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم