روزنامه هشت صبح: ملا هبت‌الله رهبر طالبان در پاکستان کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

روزنامه «هشت صبح» افغانستان به نقل از منابع موثق از شهر کویته پاکستان یک‌شنبه 14 فوریه نوشت، ملا هبت‌الله آخندزاده رهبر گروه طالبان در انفجاری در شهر کویته پاکشتان کشته شد.

این منابع اضافه کردند، در این حمله انفجاری ملا مطیع‌الله رئیس استخبارات و حافظ عبدالمجید مسئول مالی گروه طالبان نیز کشته شده‌اند.

Advertisement

این منابع اظهار کردند، رهبر گروه طالبان و رئیس استخبارات این گروه در همان لحظات اول انفجار کشته شدند و حافظ عبدالمجید مسئول مالی طالبان پس از دو سه روز جان باخت.

به گفته این منابع، این انفجار ماه‌ها پیش در یک خانه حفاظت‌شده مربوط به حافظ عبدالمجید در ساحه «چالو باوری» شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان رخ داد.

اما گروه طالبان هنوز این خبر را تایید نکرده است.

شایان ذکر است که در گذشته نیز اخباری در رابطه به مرگ ملا هبت‌الله رهبر گروه طالبان افغانستان نشر شده بود.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، در نتیجه یک حمله انفجاری به تاریخ 16 اوت 2019 در داخل یک مسجد در شهر کویته پاکستان مولوی حافظ احمدالله برادر رهبر گروه طالبان افغانستان کشته شد.

خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع طالبان گزارش داد، یک پسر ملا هبت‌الله آخندزاده رهبر گروه طالبان نیز در این رویداد زخمی شد.

پولیس پاکستان در آن زمان اعلام کرد، در این حمله انفجاری چهار نفر کشته و بیش از 20 نفر دیگر زخمی شدند.

برخی رسانه‌های پاکستانی گزارش داده بودند که این انفجار پس از ادای نماز جمعه در مسجدی بنام «مسجد حاج محمد حسنی» رخ داد. این مسجد در منطقه «کچلاغ» در شمال شهر کویته مرکز بلوچستان پاکستان واقع است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم