ایران؛ تایید احکام سنگین زندان برای نجمه واحدی و هدی عمید فعالان حقوق زنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دیوان عالی کشور در ایران احکام سنگین زندان که شامل هفت سال حبس برای نجمه واحدی و هشت سال زندان برای هدی عمید دو فعال حقوق زنان است را عینا را تایید کرد.

نجمه واحدی در صفحه اینستاگرام خود با انتشار این خبر نوشت: «شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر استان تهران، مستقر در دادگاه انقلاب اسلامی، بدون تشکیل جلسه حضوری و بدون اجازه دادن به وکلای جدید متهمان برای خواندن پرونده، حکم هشت سال حبس هدی عمید و هفت سال حبس نجمه واحدی را تایید کرد».

Advertisement

او درباره اتهامات وارد شده به آنها، اظهار کرد: «هدی عمید وکیل دادگستری و فعال حقوق زنان و نجمه واحدی جامعه‌شناس و فعال حقوق زنان و دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات زنان، پیشتر در شعبه پانزده دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اتهام همکاری با دولت متخاصم ایالات متحده آمریکا، به ترتیب به هشت و هفت سال حبس و دو سال ممنوعیت از فعالیت اجتماعی محکوم شده بودند».

واحدی و عمید در سال 2018 در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند و چندی بعد با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت از زندان اوین آزاد شدند.

بازداشت این دو فعال حقوق زنان با اعتراضات در داخل و خارج از ایران همراه شد. 750 فعال مدنی طی بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط این دو زن شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم