امرالله صالح: در مورد فاجعه اسلام‌قلعه تحقیقات عمیق و همه‌جانبه خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان یک‌شنبه 14 فوریه در واکنش به آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه ولایت هرات در غرب این کشور اعلام کرد، در مورد فاجعه اسلام‌قلعه تحقیقات عمیق و همه‌جانبه خواهد شد تا از تکرار چنین حوادث جلوگیری شود.

صالح در صفحه فیسبوک‌اش نوشت: «برای تمام هموطنان تجار ما که در اثر آتش‌سوزی در اسلام‌قلعه زیان مالی دیده اند ابراز همدردی می‌نمایم. گفته‌اند سر باشد کلاه پیدا خواهد شد. از اینکه این حادثه‌ی دلخراش تلفات جانی در قبال نداشته است خوشحالم. شماری از راننده‌ها که جراحت سطحی داشتند در شهر هرات مداوا شده‌اند».

Advertisement

صالح اضافه کرد: «نبود زیربنای معیاری در تمام بنادر افغانستان یک معضله است. روی همین دلیل رییس‌جمهور افغانستان طرح و دیزاین بنادر را با یک شرکت با شهرت خارجی به اسم ساساکی قرارداد نمود تا افغانستان بتواند گمرکات و بنادر خود را معیاری هم دیزاین نماید و هم بسازد».

او اظهار کرد: «با آنکه حجم تجارت افغانستان و با همسایه‌ها بلند رفته است اما تاسیسات ما از زمان انزوای کشور است که به هیچ صورت پاسخگوی نیازمندی‌های امروز نیست».

شایان ذکر است که یک آتش‌سوزی گسترده شنبه 13 فوریه 2021 در گمرک اسلام‌قلعه ولایت هرات افغانستان در همسایگی ایران رخ داد که مقام‌های افغان تایید کردند که در این آتش‌سوزی حدود 500 موتر باربری(کامیون) طعمه حریق شده و میان 40 تا 50 میلیون دالر خسارت مالی در پی داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم