آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه هرات؛ حدود 50 میلیون دالر خسارت مالی در پی دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یونس قاضی‌زاده رئیس اتاق تجارت و سرمایه گذاری ولایت هرات یک‌شنبه 14 فوریه اعلام کرد، در آتش‌سوزی روز گذشته در گمرک اسلام‌قلعه این ولایت به گونه تخمینی حدود 50 میلیون دالر خسارت مالی به سکتور خصوصی این کشور وارد شده است.

قاضی‌زاده اضافه کرد، از محل رویداد دیدن کرده و عمق فاجعه بیش از آن است که تصور می‌شد حجم وسیعی از اموال موترهای باربری(کامیون) در آتش سوخته و افراد غیرمسئول نیز حجم وسیعی از اموال این موترها را غارت کردند.

او اظهار کرد، آمار اولیه نشان می‌دهد که نزدیک به 500 موتر باربری(کامیون) در این آتش‌سوزی سوخته است.

تا کنون 17 زخمی تایید شده‌اند

مقام‌های ولایت هرات در غرب افغانستان تایید کردند، در نتیجه آتش‌سوزی گسترده شنبه 13 فوریه در گمرک اسلام‌قلعه این ولایت و هم‌ مرز با ایران تا کنون 17 نفر دچار سوختگی شدند.

اداره صحت عامه(بهداشت) ولایت هرات افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، در نتیجه آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه این ولایت 17 نفر دچار سوختگی شدند که وضعیت بهداشتی دو تن وخیم می‌باشد.

در همین حال، دفتر مطبوعاتی والی هرات با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «تا اکنون از میزان دقیق خسارات این آتش‌سوزی مشخص نیست ولی از نخستین لحظات وقوع آتش‌سوزی، اقدامات جدی و همه جانبه بخاطر بسیج امکانات ادارات ملکی و نظامی در جهت مهار آتش‌سوزی و محافظت از سرمایه‌های ملی و مردمی آغاز شد که تا اکنون بدون وقفه ادامه دارد».

شایان ذکر است که گمرک اسلام‌قلعه ولایت هرات افغانستان هم مرز با ایران یکی از گمرک‌های مهم اقتصادی و تجارتی(بازرگانی) این کشور به شمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم