وزیر بهداشت ایران: ویروس جهش‌یافته همه جا چرخیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزیر بهداشت ایران با بیان اینکه ویروس جهش‌یافته همه جا چرخیده اعلام کرد که با فوت یک زن 71 ساله در تهران که هیچ سفری هم نداشت، اثبات شد که این نوع ویروس کاملا در این کشور پخش شده است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری انتخاب، شنبه 13 فوریه 2021 سعید نمکی وجود ویروس جهش‌یافته کرونا را «زنگ خطر جدی» برای مدیریت کرونا دانست و گفت: «سخت‌ترین آخر هفته‌ای که در طول این 13 ماه بر من گذشت، همین دو روز گذشته بود».

به گفته او، سخت‌ترین روزهای مدیریتی در زمینه کووید 19 شروع شده و ویروس جهش‌یافته کرونا بسیار سرکش است و قدرت سرایت و بیماری‌زایی بالا و مرگ و میر به مراتب بالاتر از ویروس قبلی دارد.

او تاکید کرد: «الان باید فکر کنیم که این ویروس جهش‌یافته همه جا چرخیده است. گفته بودم که ویروس کرونا پاسپورت نمی‌خواهد.

همان‌طور که ویروس ووهان همه جا را تسخیر کرده، ویروس جهش‌یافته انگلیسی نیز می‌تواند این کار را انجام بدهد و در دورترین نقطه این سرزمین هم خود را نشان بدهد».

گفتنی است، بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران، آمار فوتی‌ها در این کشور بار دیگر افزایش یافت و چندین شهر دوباره در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفتند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، سخنگوی وزارت بهداشت ایران امروز، با بیان اینکه از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 7120 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در این کشور شناسایی شد، مجموع مبتلایان این بیماری را 1510873 نفر دانست.

سیما لاری از جان باختن 74 بیمار مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت گذشته خبر داد و مجموع فوتی‌های این بیماری را 58883 نفر عنوان کرد.

لاری همچنین از بازگشت «وضعیت قرمز کرونا» در شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم