ادامه ضربات نظامی ترکیه به کُردها در منطقه دهوک عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ارتش ترکیه، مناطقی در استان دهوک در منطقه کردستان عراق در شمال این کشور را هدف حمله هوایی قرار داد.

این حمله هوایی ترکیه در گرماگرم نبردها میان ارتش این کشور و حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) صورت گرفت که از مناطق شمالی عراق به عنوان پناهگاه خود استفاده کرده و در روزهای اخیر، شماری از سربازان ترکیه در نبردهای طرفین، کشته شده‌اند.

Advertisement

وزارت دفاع ترکیه شنبه 13 فوریه از کشته‌شدن دو عضو دیگر «PKK» به عنوان بخشی از عملیات نظامی خود در شمال عراق خبر داد.

این وزارتخانه در توئیتی نوشت: «عملیات «چنگال عقاب» در منطقه کاره در شمال عراق ادامه دارد. دو عضو پ.ک.ک در یک عملیات هوایی در منطقه کشته شدند و تعداد کشته‌شدگان از آغاز مرحله دوم عملیات چنگال عقاب در چهارشنبه گذشته به 39 نفر رسیده است.»

رسانه‌های کُرد، وقوع بمباران هوایی شدید ترکیه در شامگاه جمعه 12 فوریه در دامنه کوه «کاره» و سه منطقه در دهوک، شمال عراق را تأیید کردند.

از سوی دیگر، «پ.ک.ک» به کانال‌های «العربیه» و «الحدث» تأکید کرد که 30 سرباز ترکیه در درگیری مداوم با عناصر مسلح این گروه در شمال عراق کشته شدند.

در همین راستا وزارت دفاع ترکیه جمعه 12 فوریه عنوان ساخت که حملات هوایی را در چارچوب عملیاتی به نام «چنگال عقاب» در شمال عراق آغاز کرده و 50 مرکز وابسته به حزب کارگران کردستان از جمله انبارهای اسلحه و مراکز فرماندهی را هدف قرار داده که آنکارا آن را سازمانی «تروریستی» قلمداد می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم