ائتلاف عربی تلاش مجدد حوثی‌ها برای حمله به فرودگاه «ابها» را خنثی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن شنبه 13 فوریه، رهگیری و انهدام یک پهپاد انفجاری را که از سوی شبه‌نظامیان حوثی به هدف حمله به فرودگاه بین‌المللی ابها به پرواز درآمده بود، اعلام کرد.

ائتلاف عربی همچنین خنثی‌کردن همه تلاش‌های تروریستی از سوی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران را مورد تأکید قرار داده و افزود که این تلاش‌های برنامه‌ریزی شده علیه مردم و مراکز غیرنظامی بوده ‌است.

سازمان همکاری اسلامی اقدامات حوثی‌ها را محکوم کرد

دکتر یوسف بن احمد العثیمین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای با شدیدترین عبارات، هدف قرار دادن مجدد فرودگاه بین‌المللی ابها در پادشاهی سعودی از سوی شبه‌نظامیان حوثی با استفاده از پهپاد انفجاری را محکوم کرد که به گفته ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، رهگیری و منهدم گردید.

العثیمین تأکید کرد که سازمان همکاری اسلامی «این اقدامات جنایتکارانه را که توسط شبه‌نظامیان تروریست حوثی در قالب هدف قرار دادن مردم و مراکز غیرنظامی انجام می‌شود، محکوم می‌کند و این شبه‌نظامیان و حامیان مالی و تسلیحاتی آنها، مسئولیت کامل این گونه اعمال را بر عهده دارند.»

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، ایستادگی کامل و همبستگی با پادشاهی سعودی در هر اقدامی در مقابله با این تروریسم خطرناک و محافظت از امنیت و ثبات سعودی را مورد تأکید قرار داد.

ائتلاف عربی سحرگاه جمعه 12 فوریه اعلام کرد که پهپاد به‌پرواز درآمده از سوی شبه‌نظامیان حوثی به‌سمت سعودی را رهگیری و منهدم کرده ‌است.

ائتلاف عربی همچنین شامگاه پنج‌شنبه گذشته، رهگیری و انهدام پهپاد انفجاری را که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سمت سعودی پرتاب شده بود را تأیید کرد.

این ائتلاف با تأکید بر «خنثی‌کردن تمام تلاش‌های تنش آفرینانه تروریستی از سوی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران»، خاطرنشان ساخت که «تلاش‌های تروریستی حوثی‌ها برای هدف قرار دادن مردم و مراکز غیرنظامی، بشکلی برنامه‌ریزی شده و متعمدانه صورت می‌گیرد.»

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن پنج‌شنبه گذشته از رهگیری و انهدام موشک بالستیک شلیک شده توسط شبه‌نظامیان حوثی به سمت منطقه خمیس مشیت خبر داده بود.

آلمان، فرانسه و بریتانیا پنج‌شنبه گذشته در بیانیه مشترکی، این حمله پهپادی انفجاری به فرودگاه بین‌المللی آبها در جنوب سعودی در چهارشنبه گذشته را محکوم کردند.

در این بیانیه تأکید شده که این حمله که مسئولیت آن توسط حوثی‌ها در یمن پذیرفته شد، «نقض قانون بین‌المللی» درحمایت ازمناطق غیرنظامی است.

وزارت خارجه این سه کشور در بیانیه‌ای تأکید کردند که حمله به فرودگاه آبها را «به‌شدت محکوم می‌کنند» و «حملات مداوم از این نوع، که به شکل خاص، مناطق غیرنظامی را در نقض آشکار قوانین بین‌المللی هدف قرار می‌دهد، نشان دهنده جدی بودن تهدیدی است که گسترش استفاده از پهپادها برای ثبات منطقه ایجاد می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم