فوری

پخش زنده

آزمایش واکسن‌های کووید19 به روی کودکان ظرف یک ماه

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

دانشگاه آکسفورد قصد دارد برای اولین بار واکسن کووید19 را به روی کودکان آزمایش کند تا به جدیدترین سازنده واکسن برای ارزیابی اثربخشی آن در میان خردسالان تبدیل گردد.

این آزمایش که روز شنبه 13 فوریه اعلام شد، به دنبال جذب 300 داوطلب از 6 تا 17 سال است که 240 نفر از آنها واکسن کووید19 و بقیه واکسن مننژیت را دریافت می‌کنند.

اندرو پولارد محقق ارشد آزمایش واکسن آکسفورد می‌گوید، اگرچه بیشتر کودکان از بیماری کووید19 دچار عوارض شدیدی نمی‌شوند، «اثبات ایمنی واکسن و پاسخ سیستم ایمنی به واکسن در کودکان و بزرگسالان از اهمیت برخوردار است زیرا ممکن است برخی از کودکان از واکسیناسیون بهره‌مند شوند.»

مسئولان امور بهداشتی بیش از 50 کشور جهان، استفاده گسترده از واکسن آکسفورد را که توسط شرکت آسترازنیکا تولید و توزیع می‌شود، برای استفاده در افراد بالای 18 سال، مجاز دانسته‌اند.

دیگر شرکت‌های دارویی نیز در حال آزمایش واکسن به روی کودکان هستند. فایزر که واکسن آن قبلاً مجوز استفاده در افراد 16 سال به بالا گرفته، آزمایش واکسن در کودکان 12 ساله را در ماه اکتبر آغاز کرد. مدرنا نیز در از دسامبر گذشته، آزمایش واکسن خود را به روی کودکان 12 ساله آغاز کرده ‌است.

پولارد به آسوشیتدپرس گفت که کووید19 برای بیشتر کودکان، مشکل بزرگی ایجاد نمی‌کند با این حال می‌توان با استفاده گسترده‌تر از واکسن، از شیوع پاندمی در آینده جلوگیری کرد لذا ما در صدد ایجاد داده‌هایی هستیم که سیاست سازان بتوانند عملاً در این راستا حرکت کنند.

تبلیغات

برگزیده های کاربران