آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه هرات؛ 17 نفر دچار سوختگی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقام‌های ولایت هرات در غرب افغانستان اعلام کردند، یک آتش‌سوزی گسترده شنبه 13 فوریه در گمرک اسلام‌قلعه این ولایت و هم‌ مرز با ایران رخ داده است که تا کنون 17 نفر دچار سوختگی شدند.

اداره صحت عامه(بهداشت) ولایت هرات افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، در نتیجه آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه این ولایت 17 نفر دچار سوختگی شدند که وضعیت بهداشتی دو تن وخیم می‌باشد.

در همین حال، عبدالوحید زاهد قتالی والی هرات افغانستان گفت، آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه این ولایت بسیار گسترده است و برای مهار آن هماهنگی‌ها صورت گرفته است.

قتالی اضافه کرد، تلاش‌های جدی برای مهار آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه این ولایت ادامه دارد و تمام امکانات در این مورد بسیج شده است.

از سوی دیگر، برخی منابع خبری به نقل از گواهان رویداد گزارش دادند که ده‌ها تانکر مواد نفتی انفجار کرده و شعله‌های آتش‌ در حال گسترش است.

همچنان دفتر مطبوعاتی والی هرات با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «تا اکنون از میزان دقیق خسارات این آتش‌سوزی مشخص نیست ولی از نخستین لحظات وقوع آتش‌سوزی، اقدامات جدی و همه جانبه بخاطر بسیج امکانات ادارات ملکی و نظامی در جهت مهار آتش‌سوزی و محافظت از سرمایه‌های ملی و مردمی آغاز شد که تا اکنون بدون وقفه ادامه دارد».

در همین رابطه، یونس قاضی‌زاده رییس اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری ولایت هرات افغانستان می‌گوید، آتش‌سوزی اسلام‌قلعه یک شوک اقتصادی به سکتور خصوصی این کشور است.

قاضی‌زاده اضافه کرد، در پی آتش‌سوزی گسترده در گمرک اسلام‌قلعه این ولایت، حجم وسیعی از اموال تجارتی در آتش سوخته است.

شایان ذکر است که گمرک اسلام‌قلعه در ولایت هرات افغانستان هم مرز با ایران یکی از گمرک‌های مهم اقتصادی و تجارتی(بازرگانی) این کشور به شمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم