مجری صداوسیما: به خاطر استفاده از واژه «رقص» گفتند سه بار عذرخواهی کُن!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رزیتا قبادی مجری ایرانی که به خاطر برنامه شب یلدا و سخن مهمان برنامه‌اش درباره رقص، ممنوع‌الکار شده شب گذشته در لایو یک ساعته ضمن معذرت خواهی بابت عذرخواهی اجباری دیکته شده توسط صداوسیما به تشریح ممنوع‌الکاری‌اش پرداخت.

پس از آنکه مهمان برنامه عصرگاهی شبکه دو تلویزیون ایران از مردم و بینندگان برنامه خواست در «شب یلدا» «رقصیدن» را در برنامه شب‌نشینی‌شان بگذارند تا در زمانه کرونا گرفتار افسردگی نشوند؛ مجری زن این برنامه «ممنوع‌التصویر» شد. رزیتا قبادی در این باره شب گذشته در لایو اینستاگرامی خود گفت که در اولین برنامه پس از آن برنامه جنجالی در اتاق گریم بودم که کاغذی به من دادند و گفتند باید این را بخوانی؛ طبق نوشته‌های آن کاغذ باید حتما سه بار به خاطر برنامه شب قبل روی آنتن زنده از مردم عذرخواهی می کردم. من هم مجبور به این کار شدم و سه بار عذرخواهی کردم اما باز هم مرا ممنوع‌الکار کردند!

«همشهری آنلاین» 17 ژانویه 2021، در گزارشی نوشت «رزیتا قبادی که اجرای برنامه عصر خانواده شبکه دو را بر عهده داشت، از سخنان مهمان برنامه‌اش در شب یلدا غافلگیر شد؛ وقتی آقای دکتر از مردم و بینندگان برنامه خواست در شب یلدا رقصیدن را در برنامه شب‌نشینی‌شان بگذارند تا در زمانه کرونا گرفتار افسردگی نشوند.»

این مجری سابق برنامه عصر خانواده شبکه دو در لایو خود گفت: از استرس آن برنامه جنجالی حتی مشکل قلبی پیدا کردم. طی این مدت خیلی ناراحت بودم. شب‌ها تا صبح گریه می کردم و حال مناسبی نداشتم. الان هم حال خوبی ندارم اما مقاومم.

او افزود: کلی هزینه مزون دادم برای برنامه شب یلدا تا با پوششی مناسب در مقابل مردم عزیز ظاهر شوم. مقنعه ام را با مانتو ست کردم اما چند دقیقه قبل از آغاز برنامه گفتند مقنعه ات را عوض کن. در نهایت مجبور شدم مقنعه صدابردار را سرم کنم که نه مناسب اجرا بود و نه اندازه مناسبی داشت.

رزیتا قبادی با بیان این که از یک کارگردان خوب سینمای ایران پیشنهاد بازی در یک فیلم سینمایی دریافت کرده، گفت: از وقتی عادل فردوسی پور و برنامه پرمخاطب نود کنار گذاشته شدند متوجه شدم تلویزیون برای مخاطبانش ارزش چندانی قایل نیست.

مجری سابق برنامه عصر خانواده در پایان حرف‌هایش گفت: «مردم عزیز من از همین جا دست شما را می بوسم و به خاطر آن که آن شب به خاطر کلمه رقص از شما معذرت خواهی کردم از شما معذرت خواهی می کنم من بابت آن معذرت خواهی شرمنده هستم. الانم بابت آن عذرخواهی اجباری از شما معذرت خواهی می کنم.»

طی سالیان گذشته مجری‌های زیادی وارد صدا‌و‌سیمای ایران شده و برخی از این افراد که گاها محبوبیت مردمی هم پیدا می کردند، پس از مدتی حضور در تلویزیون، به‌خاطر اشتباهات لفظی یا شوخی و عباراتی که در برنامه‌ها به کار می‌رفت، با ممنوع‌التصویر شدن به حاشیه‌ رانده شده و هیچ‌گاه نمی‌توانستند بار دیگر در رسانه‌‌های ایران ظاهر شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید