پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی در مسیر سعودی رهگیری و سرنگون شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه پنج‌شنبه 11 فوریه 2021 اعلام کرد سامانه‌های دفاع موشکی‌اش یک فروند پهپاد بمب‌گذاری‌شده که پیکارجویان حوثی به شکل «عامدانه و سازمان‌یافته» و «برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی» به سوی اراضی پادشاهی عربی سعودی روانه کرده بودند را رهگیری و سرنگون کردند.

ائتلاف ساعاتی پیش از آن اعلام کرده بود که یک فروند موشک بالستیک که پیکارجویان حوثی به سوی منطقه خمیس مشیط پادشاهی عربی سعودی شلیک کرده بودند را رهگیری و منهدم کرد.

بر همین اساس ائتلاف تاکید کرد که «تلاش‌های تروریستی عامدانه و برنامه‌ریزی‌شده‌ای» از سوی حوثی‌ها برای هدف قرار دادن شهروندان غیرنظامی و مناطق مسکونی وجود دارد.

ائتلاف اعلام کرد که برنامه‌ریزی و مجریان این «حملات تروریستی» را به شدت مجازات و مطابق با قوانین انساندوستانه بین‌المللی مجازات خواهد کرد.

در همین رابطه دومینیک راب وزیر امور خارجه بریتانیا بر حمایت دائم کشورش از سرزمین سعودی تاکید و حملات حوثی‌ها به سعودی را محکوم کرد.

او در توئیتی نوشت: «حمله حوثی‌ها به سعودی که به یک هواپیمای مسافربری در فرودگاه ابها صورت گرفت را محکوم می‌کنیم. حوثی‌ها باید این حملات خجالت‌بار را متوقف کنند. بریتانیا بر حمایت قوی خود از سرزمین‌های سعودی ثابت‌قدم است.»

سخنگوی کاخ سفید هم روز چهارشنبه 10 فوریه 2021 درباره «حمله تروریستی» پیکارجویان حوثی به فرودگاه بین‌المللی ابهای سعودی گفت که حملات حوثی‌ها به سعودی جنگ یمن را طولانی‌تر می‌کند.

حوثی‌ها همزمان با اولین سفر تیم لیندرکینگ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن، با یک پهپاد بمب‌گذاری‌شده ساخت ایران به فرودگاه ابها حمله کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم