موشک بالستیک حوثی شلیک‌شده به سمت سعودی رهگیری و منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز پنج‌شنبه 11 فوریه 2021 اعلام کرد یک فروند موشک بالستیک که پیکارجویان حوثی به سوی منطقه خمیس مشیط پادشاهی عربی سعودی شلیک کرده بودند را رهگیری و منهدم کرد.

بر همین اساس ائتلاف تاکید کرد که «تلاش‌های تروریستی عامدانه و برنامه‌ریزی‌شده‌ای» از سوی حوثی‌ها برای هدف قرار دادن شهروندان غیرنظامی و مناطق مسکونی وجود دارد.

ائتلاف اعلام کرد که برنامه‌ریزی و مجریان این «حملات تروریستی» را به شدت مجازات و مطابق با قوانین انساندوستانه بین‌المللی مجازات خواهد کرد.

در همین رابطه دومینیک راب وزیر امور خارجه بریتانیا بر حمایت دائم کشورش از سرزمین سعودی تاکید و حملات حوثی‌ها به سعودی را محکوم کرد.

او در توئیتی نوشت: «حمله حوثی‌ها به سعودی که به یک هواپیمای مسافربری در فرودگاه ابها صورت گرفت را محکوم می‌کنیم. حوثی‌ها باید این حملات خجالت‌بار را متوقف کنند. بریتانیا بر حمایت قوی خود از سرزمین‌های سعودی ثابت‌قدم است.»

سخنگوی کاخ سفید هم روز چهارشنبه 10 فوریه 2021 درباره «حمله تروریستی» پیکارجویان حوثی به فرودگاه بین‌المللی ابهای سعودی گفت که حملات حوثی‌ها به سعودی جنگ یمن را طولانی‌تر می‌کند.

حوثی‌ها همزمان با اولین سفر تیم لیندرکینگ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن، با یک پهپاد بمب‌گذاری‌شده ساخت ایران به فرودگاه ابها حمله کردند.

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا در همین رابطه و ساعاتی پس از حمله پهپادی حوثی‌ها به فرودگاه بین‌المللی ابها اعلام کرد در کنار پادشاهی عربی سعودی ایستاده و موضوع مجازات پیکارجویان حوثی را بررسی می‌کند.

یک مقام مسئول وزارت امور خارجه آمریکا به العربیه گفت: «در کنار همپیمانانمان در سعودی می‌ایستیم و گزینه‌های متعددی از جمله تحریم‌ها را برای برخورد با حوثی‌ها در اختیار داریم.»

این مقام مسئول افزود: «حوثی‌ها با حمایت ایران مسئول حملاتی هستند که سعودی را مورد هدف قرار داده … ما به اعمال فشار بر حوثی‌ها و تهران که از آنها حمایت می‌کند، ادامه می‌دهیم و سازوکارهای جدیدی برای برخورد با آنها بررسی می‌کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم