.
.
.

گفت‌وگوی تلفنی وزیر خارجه آمریکا با همتای سعودی در پی حمله حوثی‌ها به فرودگاه أبها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی حمله تروریستی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با پهپاد بمب‌گذاری شده به فرودگاه أبها در پادشاهی عربی سعودی، آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده چهارشنبه 10 فوریه 2021 در تماسی تلفنی با همتای سعودی‌اش، شاهزاده فیصل بن فرحان، گفت‌وگو کرد.

در همین راستا نید پرایس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده خطاب به خبرنگاران گفت که ایالات متحده آمریکا مجددا بر تعهدهای خود مبنی بر قصد کمک به پادشاه عربی سعودی برای تقویت توانمندی‌های دفاعی‌ آن تاکید می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا یادآور شد که «چنانچه رهبران حوثی گمان کنند که این دولت فشارها را کاهش خواهد داد، در اشتباه خواهند بود چرا که تحت فشارهای زیادی قرار خواهند گرفت».

او همچنین افزود که ایالات متحده آمریکا در روزهای آینده اظهارات بیشتری را درباره حمله‌ای که شبه‌نظامیان حوثی با استفاده از پهپاد انجام داده‌اند، ایراد خواهد کرد.

طولانی‌تر شدن مدت جنگ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این رابطه اظهارات جن ساکی سخنگوی کاخ سفید را تکرار کرد که گفته حملات حوثی‌ها علیه پادشاهی سعودی مدت زمان جنگ را طولانی‌تر خواهد کرد.

وزارت خارجه آمریکا تنها چند ساعت پس از حمله پهپادی شبه‌نظامیان حوثی به فرودگاه أبها بر ایستادگی آمریکا در کنار سعودی تاکید کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین در اظهاراتی به «العربیه» گفت:« در کنار هم‌پیمانان‌مان در پادشاهی عربی سعودی خواهیم ایستاد و گزینه‌هایی را برای تعامل با حوثی‌ها و از جمله آن اعمال تحریم‌ها در دست خواهیم داشت.

به اعمال فشار بر حوثی‌ها ادامه خواهیم داد

وزارت خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که « حوثی‌ها مسئول حملاتی هستند که با حمایت ایران سعودی را هدف قرار می‌دهد»، و افزود:« به اعمال فشارها بر حوثی‌ها و تهران که به آنها کمک ارائه می‌دهد، ادامه خواهیم داد و به دنبال مکانیسم‌های جدیدی برای مقابله با آنها خواهیم بود».

شایان ذکر است که ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن چهارشنبه از حمله تروریستی شبه‌نظامیان حوثی علیه فرودگاه أبها خبر داد. ائتلاف همچنین تاکید کرد این حمله شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران موجب شده یک هواپیما در فرودگاه ابها دچار آتش‌سوزی شود.

ائتلاف ضمن اعلام به کنترل درآمدن آتش‌سوزی ایجاد شده در این هواپیما توضیح داد که پهپاد بمب‌گذاری شده‌ای که با‌ آن فرودگاه ابها هدف قرار گرفته شده نسخه‌ای از پهپاد ایرانی نوع «ابابیل تی» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم