.
.
.

ورود رئیس جدید شورای عالی ریاستی لیبی به بنغازی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد المنفی رئیس شورای عالی ریاستی لیبی پنج‌شنبه 11 فوریه پس از انتخاب به این سمت، از یونان وارد بنغازی شد.

المنفی در توئیتی نوشت: «من به عنوان مهمان به بنغازی آمده و از همه می‌خواهیم تا مسئولیت‌های خود را بر عهده بگیرند.»

به گفته منابع آگاه، المنفی برای اجرای رایزنی با اطراف دست اندرکار در شرق لیبی و در راس آن‌ها فرماندهی ارتش وارد عمل خواهد شد تا دربارهٔ احتمال آغاز به کار شورای عالی ریاستی لیبی و نزدیک کردن دیدگاه‌ها به همه اطراف سیاسی و اجتماعی شرق کشور، قبل از انتقال به طرابلس برای به دست گرفتن رسمی قدرت، گفت‌و گو کند.

هیئت اعزامی سازمان ملل به لیبی، پیروزی محمد المنفی در رسیدن به ریاست شورای عالی ریاستی لیبی را اعلام کرد که پس از دو دور رأی‌گیری، موسی الکونی و عبدالله اللافی نیز به عنوان معاونان المنفی انتخاب شدند.

نام کامل رئیس جدید شورای عالی ریاستی لیبی، محمد یونس بشیر بوهویش المنفی متولد 1976، دارای مدرک دکترا از دانشکده فنی دانشگاه توبرک و از قبیله عربی من المنفه در شرق لیبی است.

المنفی یکی از رهبران فعال انجمن دانشجویان لیبی بود که زیر پرچم «اتحادیه دانشجویان جماهیریه» در فرانسه تحصیل می‌کرد و یکی از پرشورترین هواداران انقلاب به رهبری معمر قذافی در سال 1969 بود. پس از حوادث فوریه 2011، او نامزد انتخابات 2012 شد و عضویت در کنگره عمومی ملی و رئیس کمیته مسکن و مراکز را در کنگره عمومی ملی به دست آورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم