.
.
.

سعودی خواستار یکپارچگی تلاش‌ها برای حمایت از امنیت و ثبات منطقه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی روز پنج‌شنبه 11 فوریه 2021 بر ضرورت یکپارچگی تلاش‌ها برای حمایت از امنیت و ثبات منطقه تاکید کرد.

شاهزاده بن فرحان گفت که سعودی تلاش‌هایی که برای حمایت از امنیت و ثبات و توسعه منطقه و همچنین مقابله با کرونا صورت می‌گیرد را پشتیبانی می‌کند و همه دخالت‌ها در امور کشورهای دیگر را محکوم می‌کند.

وزیر امور خارجه سعودی که در آتن و در حضور همتایان یونانی، قبرسی، مصری، امارات و بحرینی‌اش سخن می‌گفت احترام به آزادی دریانوردی در آبراه‌های بین‌المللی و اصول حاکمیت ملی را ضروری دانست.

او با اشاره به قوانین بین‌المللی درباره اهمیت حاکمیت ملی و یکپارچگی ارضی کشورها، گفت که سعودی جهان را از زاویه صلح و شکوفایی می‌نگرد.

سامح شکری وزیر امور خارجه مصر هم گفت که کشورش خواهان رسیدن به راه‌حل‌های صلح‌آمیز برای همه درگیری‌های موجود است و قاهره دائما کوشیده برای حفظ ثبات، روابطش با آتن و نیکوزیا را تقویت کند.

به گفته سامح شکری همگان در حال حاضر چالش‌های سیاسی و اقتصادی دارند و منطقه با مشکلاتی مواجه و «مصر می‌کوشد روابط متوازن مبتنی بر همکاری و باثبات‌سازی و دوری از دخالت نظامی» با همگان داشته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم