.
.
.

روند تخریب دیوار کنسولگری ایران در هرات افغانستان آغاز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های ولایت هرات در غرب افغانستان تایید کردند، روند تخریب دیوار کنسولگری ایران در این ولایت دیشب(شامگاه چهارشنبه 10 فوریه 2021) رسماً آغاز شد و قرار است این کار طی 48 ساعت گذشته تکمیل شود.

روزنامه «هشت صبح» نوشت: «مقام‌های محلی هرات به خبرنگاران اجازه تصویربرداری از تخریب دیوار را ندادند و مدعی هستند به خواست مقام‌های ایرانی، والی هرات دستور داده است به کسی اجازه عکس‌برداری و تصویربرداری داده نشود».

همچنان عبدالوحید زاهد قتالی والی هرات در نشست خبری گفت، عقب‌نشینی دیوار کنسولگری ایران در شهر هرات خواست مردم افغانستان بوده است.

براساس اعلامیه‌ای دفتر مطبوعاتی والی هرات، قتالی اضافه کرد: «با تکمیل این پروسه، سهولت‌های زیادی به مردم فراهم می‌شود و خدمات در تاسیسات جدید کنسولگری نیز به‌گونه معیاری‌تر ارائه می‌گردد».

در همین حال، امین‌الله آزادانی رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه افغانستان در ولایت هرات گفت: «با تلاش نهادهای دیپلوماتیک در تهران و کابل و پیگیری دوامدار رهبری مقام ولایت، معضل عقب‌نشینی دیوار حل گردید و رسما زمین بدیل در کابل در دسترس جانب ایرانی قرار گرفت».

از سوی دیگر، محمد صدیقی‌فر سرکنسول ایران در هرات افغانستان گفت، عقب‌نشینی دیوار کنسولگری کشورش در شهر هرات آغاز شده است.

شایان ذکر است که دیوار کنسولگری ایران در مرکز شهر هرات و در جای قرار گرفته که جاده‌های اصلی این شهر را قطع کرده است که در گذشته شهرداری هرات نیز برای عقب‌نشینی آن دیوار اقدام کرده بود.

همچنان شماری از باشندگان هرات نیز در گذشته چندین بار تظاهرات کردند که دیوار کنسولگری ایران در این شهر باید عقب‌نشینی کند تا جاده‌های اصلی مرکز شهر هرات با هم وصل شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم