.
.
.

روزنامه بریتانیایی: اسرائیل فخری‌زاده را با سلاح یک تُنی ترور کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه بريتانيایی: موساد یک سلاح اتوماتیک بر روی یک وسیله نقلیه حمل و نقل کوچک از راه دور نصب کرد.

منابع اطلاعاتی روز چهارشنبه 10 فوريه تأیید کردند که محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای ایرانی که در ماه نوامبر سال گذشته در تهران ترور شد، به وسیله سلاح سنگینی که یک تن وزن داشت، کشته شد.

طبق این گزارش این سلاح اتوماتیک که بر یک خودرو نصب شده است، به صورت قاچاق توسط موساد وارد ایران شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این منابع به روزنامه بریتانیایی« ذ جویش کرونیکل» گفتند، گروهی متشکل از بیش از 20 مأمور از جمله اسرائیلی‌ها و ایرانی‌ها، پس از هشت ماه ردیابی ترددهای محسن فخری زاده دانشمند ایرانی توانستند در کمینی او را ترور کنند».

ترور با سلاح بسیار سنگین از راه دور و با هدایت نیروهای حاضر در صحنه عملیات و با مشاهده «هدف» انجام شد.

طبق گزارش جویش کرونیل، برای انجام عملیات ترور از یک سلاح سنگین که به خودروی نصب شده و صورت اتوماتیک عمل می‌کرد، استفاده شده است.

این گزارش می‌افزاید، یک بمب نیر در این خودرو تعبیه شده بود تا این بمب پس از عملیات منفجر شود و آثاری یا شواهدی از این سلاح در محل حادثه باقی نماند.

اتهام اسرائيل

پیشتر رسانه‌های رژیم ایران گزارش دادند که فخری زاده 59 ساله در پی شلیک افرادی مسلح به او ترور شد. اندکی پس از مرگ او در بیمارستان ایران انگشت اتهام را به سوی اسرائیل نشانه گرفت.

محمدجواد ظریف ، وزیر امور خارجه این کشور در حساب توئیتر خود گفت، «نشانه‌های جدی از نقش اسرائیل در ترور فخری زاده وجود دارد».


تل‌آویو اما در باره این ترور از اظهار نظر خودداری کرد و سخنگوی دولت اسرائیل امروز به آخرین گزارش پاسخ داد و گفت: «ما هرگز در مورد چنین مواردی اظهارنظر نمی‌کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم