.
.
.

دیدار وزیر خارجه سعودی با فرستاده ویژه آمریکا به یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی چهارشنبه 10 فوریه 2021 در ریاض و در راستای تلاش برای دست‌یابی به راه حل سیاسی فراگیر در یمن با تیموتی لیندرکینگ فرستاده ویژه ایالات متحده به این کشور، دیدار کرد.

وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی پیش از این طی سخنرانی در نشست وزرای خارجه کشورهای عربی که دوشنبه در قاهره برگزار شده بود ضمن محکومیت حملات شبه‌نظامیان حوثی به تاسیسات غیرنظامی در یمن و سعودی از جامعه بین‌المللی خواست تا برای نقض‌های ایران و تهدیدهای آن علیه منطقه، حد بگذارد.

این در حالی است که شورای وزیران سعودی روز گذشته از پایبندی ایالات متحده آمریکا به همکاری با ریاض برای دفاع از حاکمیت این پادشاهی و ادامه حمایت واشنگتن از تلاش‌های دستیابی به راه حل سیاسی در یمن بر اساس مرجع‌های سه‌گانه استقبال کرد.

شایان ذکر است که دولت جدید ایالات متحده به ریاست جو بایدن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا تیموتی لیندرکینگ را به عنوان فرستاده ویژه این کشور به یمن منصوب کرد. این اقدام دولت بایدن نیز با استقبال گسترده یمن همراه بود.

از سویی شورای همکاری خلیجی ضمن استقبال از این اقدام دولت جدید آمریکا، گماردن تیموتی لیندرکینگ به عنوان فرستاده ویژه آمریکا به یمن را اضافه‌ مثبتی بر تلاش‌ها برای رسیدن به راه‌حل سیاسی مورد نظر شورای همکاری بر مبنای طرح ابتکار خلیجی، مکانیسم‌های اجرایی آن و نتایج گفتگوهای ملی یمن و قطعنامه 2216 شورای امنیت، دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم