.
.
.

بایدن: در استفاده از قدرت برای دفاع از آمریکا و هم‌پیمانان آن تردید نخواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا چهارشنبه 10فوریه 2021 تاکید کرد دولت او در کاربرد نیرو برای دفاع از ایالات متحده و هم‌پیمانانش تردید نخواهد کرد.

بایدن در اولین سخنرانی خود در مقر وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرد که تیم کاری مسئول پرونده چین در وزارت دفاع آمریکا تشکیل داده است.

او همچنین دستور داد تا فورا در مواضع نظامی استراتژیک مربوط به خطراتی که پکن تشکیل می‌دهد، بازنگری شود.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین به تیم کاری مورد نظر خود در پنتاگون 4 ماه مهلت داد تا ارزیابی خود را درباره تعیین روندی قوی برای رویارویی با مسائل مربوط به چین که نیاز به تلاش‌هایی در سطح کل کشور دارند، ارائه دهد.

او افزود که چین و مسائل مربوط به آن علاوه بر حمایت‌های غیر حزبی در کنگره و ائتلاف‌های قوی به همکاری و هماهنگی میان همه دستگاهها و سازمان‌های دولتی نیاز دارد.

بایدن که در کنار او در مقر وزارت دفاع لوید اوستن وزیر دفاع و معاونش کامالا هاریس حضور داشتند، گفت «این روشی است که با آن با چالش‌های چین مقابله خواهیم کرد».

شایان ذکر است که اختلاف‌ها میان ایالات متحده آمریکا و چین به بسیاری از مسائل و از جمله آن فناوری‌ها، حقوق بشر، فعالیت‌های نظامی چین در منطقه مورد مناقشه در دریای جنوبی چین مربوط می‌شود که دو طرف اتهام‌هایی مبنی بر در پیش گرفتن رفتارهای تحریک کننده را به یکدیگر نسبت می‌دهند.

وزارت دفاع آمریکا در دوره ریاست دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده، سیاست محدود کردن چین را در اولویت کار قرار داده بود، سیاستی که اکنون لوید اوستن وزیر دفاع جدید آمریکا نیز بر ادامه آن در تعامل با چین تاکید می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم