.
.
.

ائتلاف عربی پهپاد حوثی‌ها را در خمیس مشیط سعودی سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن بامداد پنج‌شنبه 11 فوریه 2021 اعلام کرد یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران که به سوی شهر خمیس مشیط در جنوب پادشاهی عربی سعودی هدایت شده بود را سرنگون کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، اظهار داشت که نیروهای مشترک ائتلاف موفق به رهگیری و سرنگونی پهپاد بمب‌گذاری‌شده‌ای شدند که به طور سازماندهی شده و عمدی برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی غیرنظامی و غیرنظامیان به سوی شهر خمیس مشیط در جنوب سعودی به پرواز درآمده بود.

حمله به فرودگاه أبها

ائتلاف عربی چهارشنبه 10 فوریه، ضمن اشاره به حمله تروریستی شبه‌نظامیان حوثی به فرودگاه «أبها» سعودی، تأکید کرد که در نتیجه این حمله پهپادی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران یک هواپیمای غیرنظامی در فرودگاه أبها دچار آتش‌سوزی شده که کاملا به کنترل درآمد.

ائتلاف عربی تأکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی مطابق با قوانین بین‌المللی بازخواست خواهند شد و تدابیر لازم برای غیر فعال و نابود کردن توانمندی‌های آنها اتخاذ خواهد شد.

ائتلاف عربی همچنین افزود که هدف قرار دادن فرودگاه «أبها» و تهدید مسافران غیرنظامی، جنایت جنگی است و اقدامات لازم برای حمایت غیرنظامیان از تهدیدهای حوثی‌ها را اجرا خواهیم کرد.

از سویی خبرنگار «العربیه» تاکید کرد که پروازها در فرودگاه أبها پس از وقفه‌ای در پی این حمله تروریستی، از سرگرفته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم