گفته‌های جنجال‌برانگیز سفیر ایران در صنعاء: انقلاب ما در یمن پیروز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حسن ایرلو سفیر ایران در صنعاء که همچنان سرگرم اظهار نظرهای جنجالی و بحث‌برانگیز خود است، این بار به شکلی غیرمستقیم به مداخله کشورش در یمن از طریق شبه‌نظامیان حوثی و تلاش برای گسترش «انقلاب» ایران و باورهایش در یمن اذعان کرد.

ایرلو که به عنوان مجری برنامه‌های سپاه پاسداران در پایتخت یمن شناخته می‌شود، امروز چهارشنبه 10 فوریه در توئیتی عنوان ساخت که «پیروزی انقلاب در ایران، ترس و وحشت را در قلب مستکبران ایجاد کرد زیرا آنها از تکرار آن در یمن می‌ترسند.»

او همچنین نوشت: «انقلاب ایران در یمن پیروز شد و جنگ علیه این انقلاب در یمن، بزرگترین دلیل بر پیروزی آن است.»

به گفته ایرلو: «انقلاب در ایران به هدف دستیابی به آزادی، استقلال و پشتیبانی از ستمدیده‌گان بود.»

این در حالی است که تهران در کار اجرای احکام اعدام علیه فعالان سیاسی و دستگیری کنشگران حقوق بشری است که با رویکردهای حاکمیت، مخالفت می‌ورزند.

سایه سپاه

گفتنی است که ایرلو چند روز پیش، آمریکا را «شیطان بزرگ» نامید؛ آنهم در حالی که کشورش تلاش می‌کند تا با آمریکا مذاکره کند.

سفیر ایران در یمن در توییتر خود نیز نوشت که دولت جو بایدن رئیس‌جمهوری ایالات متحده به دنبال تحمیل حضور نظامی مستقیم این کشور در یمن است.

بسیاری از یمنی‌ها از ایرلو به عنوان سایه سپاه پاسداران در این کشور و مجری برنامه‌ها و دستورالعمل‌های آن یاد می‌کنند.

سرتیپ عبدو مجلی سخنگوی ارتش یمن پیشتر در سخنانی تأکید کرد که مأموریت واقعی سفیر ایران که او را «عضو سپاه پاسداران ایران»، توصیف کرد، نظارت مستقیم بر ایجاد قوای شبه‌نظامیانی است که به سپاه وفادارند و و در هویت یمن اخلال ایجاد می‌کنند تا این کشور را از پیرامون عربی خود دور سازند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم