کیمیا علیزاده تنها زن ایرانی مدال‌آور المپیک پناهندگی آلمان را دریافت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فدراسیون تکواندو آلمان پس از پذیرش پناهندگی کیمیا علیزاده تنها زن ایرانی مدال‌آور المپیک اعلام کرد که این تکواندوکار می‌تواند در مسابقات انتخابی در قاره اروپا برای کسب سهمیه المپیک، شرکت کند.

برخی رسانه‌های آلمان، چهارشنبه 10 فوریه 2021 گزارش دادند که کیمیا علیزاده، تکواندوکار ایرانی برنده مدال المپیک رسما پناهندگی آلمان را دریافت کرد. این ورزشکار حدود یک سال پیش اعلام کرد که قصد ندارد به ایران بازگردد و از آلمان درخواست پناهندگی کرده است.

فدراسیون تکواندو آلمان اعلام کرده است که این تکواندوکار می‌تواند در مسابقات انتخابی در قاره اروپا برای کسب سهمیه المپیک، شرکت کند. این مسابقات قرار است در ماه مه سال جاری در شهر صوفیه بلغارستان برگزار ‌شود.

کیمیا علیزاده می‌تواند با گذرنامه پناهندگی در تیم پناهندگان کمیته بین‌المللی المپیک عضو شود و از حمایت مالی این کمیته بهره ببرد. نتیجه نهایی درباره این موضوع در ماه ژوئن مشخص خواهد شد.

گفتنی است، کیمیا علیزاده تنها زن مدال‌آور ایرانی است که طی المپیک 2016 توانست در وزن 57 کیلوگرام مدال برنز این رقابت‌ها را به دست آورد.

او سال گذشته با انتشار مطالبی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که یکی از میلیون‌ها زن سرکوب شده در ایران است که سال‌هاست هر طور خواستند او را بازی دادند، هر کجا خواستند بردند، هر چه گفتند پوشید، هر جمله‌ای دستور دادند تکرار کرد، هر زمان صلاح دیدند، مصادره‌اش کردند و مدال‌هایش را پای حجاب اجباری گذاشتند و به مدیریت و درایت خودشان نسبت دادند.

این قهرمان المپیک در صفحه اینستاگرام خود با انتشار تصویری از خود نوشت: «و در نهایت تو به اون چیزی که تصور میکنی میرسی! همون چیزی که دلت میخواد به دست میاری همون چیزی که رویاشو داشتی پیدا میکنی».

بیشترین بازدید موضوعات مهم