صالح: انتقام خون آمر حوزه پنجم امنیتی کابل را از طالبان خواهم گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان چهارشنبه 10 فوریه در واکنش به کشته شدن محمدزی کوچی آمر حوزه پنجم امنیتی شهر کابل اعلام کرد، انتقام خون او را از طالبان خواهد گرفت.

صالح در صفحه فیسبوک‌اش نوشت: «از دید احساس، عاطفه، فکر و صف من هر منسوب قوای مسلح افغانستان را برادرم می‌دانم. امروز یکی ازین برادرانم و همکارانم را طالبان تروریست شهید ساختند. محمدزی کوچی صاحب منصب سنگین، با وقار و پاک بود. آهسته آهسته بر وضعیت حوزه پنجم از دید اطلاعاتی مسلط شده بود. صد روز باهم کار کردیم. فراموش نمی‌کنم و انتقام خواهم گرفت».

صالح اضافه کرد: «طالب و تروریست می‌داند که من چه می‌گویم. از فغان درون صفوف ترویستان خبر استند و می‌دانند که ما چه می‌گوییم. خون همسنگرم به هدر نخواهد رفت. عهد ما همین».

در همین حال، مقام‌های امنیتی افغانستان تایید کردند، در نتیجه سه حمله انفجاری امروز در شهر کابل دو نفر کشته شدند و پنج تن دیگر زخم برداشتند.

وزارت امور داخله افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، محمدزی کوچی آمر حوزه پنجم امنیتی کابل با یک محافظ‌اش در حمله انفجاری امروز در شهر کابل کشته شدند و سه غیرنظامی با یک سرباز امنیتی زخم برداشتند.

در این اعلامیه آمده: «محمدزی"کوچی" آمر حوزه پنجم امنیتی پولیس شهر کابل یک افسر قهرمان، دلیر، مبارز و وطن‌دوست بود. او چندین تروریست را در روزها و هفته‌های اخیر بازداشت و سرکوب کرده بود».

وزارت امور داخله افغانستان گفته است: «نیروهای امنیتی و کشفی به‌ویژه در هفته‌های اخیر ده‌ها شبکه تروریستی مربوط به طالبان تروریست و ماین‌گذار را بازداشت کرده اند. دستور به کشتار مردم و‌ هدف قراردادن همکاران ما بخشی از اهداف سازمانیافته تروریستی است و این رویکرد ناشی از شکست تروریستان در میدان جنگ می‌باشد».

هنوز مسئولیت این حملات را کدام فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

شایان ذکر است که در این روزها میزان حملات انفجاری و انتحاری در افغانستان به خصوص در شهر کابل افزایش یافته است، وزارت امور داخله این کشور اخیراً اعلام کرد که طالبان پٌشت این حملات قرار دارند.

وزارت امور خارجه افغانستان تایید کرد، یک کارمند این وزارت سه‌شنبه 9 فوریه 2021 در یک حمله انفجاری در شهر کابل کشته شد.

همچنان پولیس کابل تایید کرد، در نتیجه حمله افراد مسلح ناشناس سه‌شنبه 9 فوریه 2021 در ناحیه پنجم شهر کابل چهار کارمند وزارت احیا و انکشاف دهات این کشور کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم