حوثی‌ها با پهپادی ایرانی به هواپیمایی غیرنظامی در سعودی حمله کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تصاویر اولیه نشان داد که یک هواپیمای غیرنظامی سعودی که در محوطه فرودگاه بین‌المللی «ابها» متوقف شده بود، در نتیجه اقدام تروریستی شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن فرودگاه و به‌خطر انداختن جان صدها مسافر، در معرض آتش‌سوزی قرار گرفت اما این آتش‌سوزی کنترل شد.

تصاویر نشان داد که بخشی از بدنه هواپیما آسیب دیده و از بین رفته است. این عکس‌ها همچنین بقایای پهپاد انفجاری مدل «قاصف» را نشان می‌دهد که کپی برداری شده از پهپاد ایرانی «ابابیل تی» است.

Advertisement

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، چهارشنبه 10 فوریه، با اعلام حمله تروریستی انجام شده توسط شبه‌نظامیان حوثی در هدف قرار دادن فرودگاه «ابها»، تأکید کرد که آتش‌سوزی هواپیمای غیرنظامی در نتیجه هدف قرار گرفتن از سوی شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران، کاملا زیر کنترل در آمد.

ائتلاف عربی با تأکید بر اینکه شبه‌نظامیان حوثی مطابق با قوانین بین‌المللی بازخواست خواهند شد، افزود: اقدام برای هدف قرار دادن فرودگاه «ابها» و تهدید مسافران غیرنظامی، جنایت جنگی است و اقدامات لازم برای حمایت غیرنظامیان از تهدیدهای حوثی‌ها را اجرا خواهیم کرد.»

از سرگیری پروازها

خبرنگار العربیه به نوبه خود تاکید کرد که پروازها در فرودگاه ابها پس از توقف در پی این حمله تروریستی، از سرگرفته شد.

اذعان حوثی‌ها

این در حالی است که شبه‌نظامیان حوثی به حمله خود به فرودگاه بین‌المللی ابها، اذعان کردند. این حمله چند ساعت پس از آن رخ داد که ائتلاف عربی از رهگیری و انهدام دو پهپاد انفجاری به پرواز در آمده از سوی شبه‌نظامیان حوثی به سمت سعودی خبر داد.

سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف گفت که نیروهای ائتلاف امروز موفق به رهگیری و انهدام دو پهپاد (انفجاری) شدند که توسط شبه‌نظامیان تروریستی به صورت منظم و عامدانه برای هدف قرار دادن مراکز مدنی و غیر نظامی منطقه جنوبی به پرواز در آمده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم