استقبال ریاض از تعهد آمریکا به همکاری برای دفاع از حاکمیت سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی سه‌شنبه 9 فوریه از ادامه پایبندی ایالات متحده آمریکا به همکاری با ریاض برای دفاع از حاکمیت سعودی و مقابله با تهدیدهای علیه این کشور، استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه روز سه‌شنبه شورای وزیران سعودی که از طریق ویدیو کنفرانس به ریاست خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی برگزار شد، همچنین از ادامه حمایت واشنگتن از تلاش‌ها جهت دستیابی به راه حل سیاسی در یمن بر اساس مرجع‌های سه‌گانه، استقبال شد.

Advertisement

شورای وزیران سعودی مجددا از جامعه بین‌المللی خواست تا به تعهداتش در مقابله با اقدامات خصمانه رژیم ایران که تهدیدی علیه امنیت و ثبات بین‌المللی است، عمل کرده و مانع از ادامه تعدی‌های آن علیه قوانین، منشورها و عرف‌های بین‌المللی شود که به تهدید امنیت و ثبات کشورهای عربی، دخالت در امور داخلی آنها و حمایت از گروه‌های شبه‌نظامی مسلح انجامیده است.

شورای وزیران سعودی در این راستا بر اهمیت مشارکت کشورهای بیشتر در معرض تهدیدهای ایران، به عنوان طرف اصلی در هر گفتگوهای بین‌المللی درباره برنامه هسته‌ای این رژیم و دیگر فعالیت‌های آن که تهدید کننده امنیت منطقه هستند، تاکید کرد.

شورای وزیران سعودی همچنین بر مخالفت این پادشاهی با تهدیدهای شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران علیه امنیت و ثبات یمن و اقدامات خصمانه آنها از طریق حملات مکرر با موشک‌ها و پهپادهایی که مناطق غیرنظامی مسکونی، فرودگاهها و اماکن و تاسیسات غیرنظامی در پادشاهی عربی سعودی را هدف قرار می‌دهند، تاکید کرد.

شورای وزیران سعودی ضمن پرداختن به موضوعاتی درباره آخرین رویدادها و تحولات در صحنه‌های عربی، منطقه‌ای و بین‌المللی بر پافشاری پادشاهی سعودی بر شراکت‌های استراتژیک این کشور با کشورهای دوست بر اساس منافع مشترک، احترام متبادل و خدمت در راستای تلاش‌های بین‌المللی برای حفظ صلح و امنیت در منطقه و جهان تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم