صعود دوباره آمار فوتی‌های کرونا در ایران؛ 89 نفر طی یک روز جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران، 89 نفر طی 24 ساعت گذشته جان باختند در حالیکه روز گذشته این آمار 67 نفر بود و نشان می‌دهد آمار فوتی‌های کرونا در ایران بار دیگر افزایش پیدا کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، سه‌شنبه 9 فوریه 2021 سیما لاری از جان باختن 89 بیمار مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت گذشته خبر داد و مجموع فوتی‌های این بیماری را 58625 نفر عنوان کرد.

Advertisement

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران، از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 7640 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در این کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان این بیماری به 1481396 نفر رسید.

لاری در ادامه اظهار کرد: «بر اساس گزارش‌ها تاکنون 1266518 بیمار کووید 19 در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 3762 بیمار نیز در وضعیت شدید و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».

سخنگوی وزارت بهداشت ایران در ادامه اعلام کرد که 36 شهرستان در وضعیت نارنجی، 178 شهرستان در وضعیت زرد و 234 شهرستان نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

به گفته او، شهرستان‌های عجب شیر در آذربایجان شرقی، اردستان در اصفهان، اسفراین در خراسان شمالی، گرمسار در سمنان، بافت در کرمان، پاوه در کرمانشاه، بندرگز و کردکوی در گلستان، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، رشت، رودبار، رودسر، صومعه‌سرا و لاهیجان در گیلان، آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، قائمهشر، محمودآباد، نکا، نور و نوشهر در مازندران، بستک، بندرلنگه و قشم در هرمزگان، بهار، تویسرکان و رزن در همدان و ابرکوه در یزد در وضعیت نارنجی قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم